Radio Rodzina poszerza zasięg

radio-rodzinaW piątek 17 kwietnia br. o godzinie 11:00 rozpoczęła się testowa emisja programu Radia Rodzina dla okolic Kudowy-Zdroju i Lewina Kłodzkiego. Sygnał nadawany jest na częstotliwości 88,7 MHz z należącej do Radia Plus Legnica wieży na wzgórzu Błonie, położonym na pograniczu Kudowy i Jeleniowa.

Nie jest to nowy obiekt na radiowej mapie Polski, już od ponad roku korzysta z niego Polskie Radio. Jak informuje nas Radio Rodzina, test prowadzony jest z mocą ERP 50 W. Docelowo moc ERP ma być dziesięć razy większa. Radio Rodzina należy do Archidiecezji Wrocławskiej.

W przypadku większości z nich moc ERP nie przekracza 500 W. Jak mówił na antenie Radia Rodzina ordynariusz świdnicki ksiądz biskup Ignacy Dec, stacja czyni starania, aby pokryć swoim zasięgiem obszar całej Archidiecezji Wrocławskiej i Diecezji Świdnickiej.

Radio Rodzina można usłyszeć we Wrocławiu na częstotliwości 92,0 MHz, w Świdnicy na 98,1 MHz, w Strzelinie na 94,8 MHz, Brzegu na 94,0 MHz, Kotlinie Kłodzkiej na 107,2 MHz, w Wołowie na 99,6 MHz oraz on-line przez stronę internetową www.radiorodzina.pl.

Dodatkowo stacja w najbliższym czasie ma w planach uruchomić kolejne nadajniki, tym razem w Miliczu na 88,5 MHz, Namysłowie na 92,4 MHz oraz na górze Świętej Anny na 100,4 MHz.

Radio Rodzina, RadioPolska.pl, SatKurier.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *