Papież Franciszek pisze do młodych na XXX ŚDM 2015 r.

ŚDM - ORĘDZIE

Kontynuujemy naszą duchową pielgrzymkę do Krakowa, gdzie w lipcu 2016 r. odbędzie się kolejny międzynarodowy Światowy Dzień Młodzieży. Na przewodnik w naszej drodze wybraliśmy ewangeliczne błogosławieństwa. – pisze papież Franciszek w Orędziu na Światowe Dni Młodzieży 2015, który 29 marca obchodzony jest w diecezjach w Niedzielę Palmową.

 

Papież Franciszek w liście napisanym 31 stycznia we wspomnienie św. Jana Bosko zachęca młodych do życia błogosławieństwami, która jest drogą do szczęścia. Pomocą na tej drodze jest lektura Biblii przypomina Ojciec Święty.

 

Po raz kolejny zachęcam was do spotkania z Panem poprzez częste czytanie Pisma Świętego. Jeśli jeszcze nie nabraliście tego zwyczaju, to zacznijcie od Ewangelii. Przeczytajcie codziennie jakiś fragment. Pozwólcie, by Słowo Boże przemawiało do waszych serc, oświecało wasze kroki (por. Ps 119, 105).

 

Franciszek w Orędziu  na ŚDM 2015 przypomina kluczową rolę św. Jana Pawła II w powstaniu spotkania młodych. Jemu też zawierza spotkanie w Krakowie:

Niech święty Papież, patron Światowych Dni Młodzieży, wstawia się za naszym pielgrzymowaniem do jego Krakowa.

 

Cały tekst Orędzia dostępny jest na stronie na: vaticana.va

 

Za: episkopat.pl/vaticana.va

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *