Odtrutka dla Singli – Old Fashioned w kinach 23 czerwca (recenzja)

 

Już 23 czerwca do kin wejdzie OLD FASHIONED. W Stanach Zjednoczonych film zdobył nie małą sympatię widzów. Jak będzie odebrany w Polsce? Komedia romantyczna z dobrym przesłaniem? Dawno tak ciekawego filmu nie widziałem. Z pewnością tematyka znajdzie swoich odbiorców wśród młodych widzów szukających mądrej rozrywki. OLD FASHIONED to dobra historia dla współczesnych singli. Film niesie ze sobą szczególną nadzieję dla tych, którzy stracili wiarę w możliwość wejścia w poważną relację z „drugą połówką”.

 

OLD FASHIONED wchodzi do kin prawdopodobnie nie przypadkowo 23 czerwca. Jest to w Polsce nie tylko czas rozpoczynającej się pory letniej (ta jeszcze bardziej zachęca do wyjścia na romantyczne wieczory), ale przede wszystkim w tym dniu obchodzony jest Dzień Ojca. W filmie Rika Swartzweldera od decyzji i odpowiedzialności mężczyzny zależy wiele. Możemy przekonać się, że On musi podjąć ostateczną decyzję. Dlatego uważam, że OLD FASHIONED powinien zobaczyć każdy singiel, każdy młodych chłopak, który w przyszłości chce zostać mężem i ojcem. Istotną rolę w dojrzewaniu i w podejmowaniu dobrych decyzji odgrywa mądra kobieta. Amber i Clay wygrali swoją batalię o miłość, ponieważ zwyciężyli w walce o wartości wyższe niż proponuje świat.

 

Zarówno gra aktorska i świat zbudowany w filmie pomaga wejść widzowi w inny świat. Jest to miejsce, w którym pomimo zła dostrzega się dobro i wrażliwość. Spokojniejsza akcja, poruszające momenty niewątpliwie budują klimat romantycznego filmu. Pomimo wielu scen humorystycznych, to  wątki komediowe nie są najmocniejszą stroną OLD FASHIONED, Drażnić mogą niektóre patetyczne sceny. Mimo to uważam jest to dobre, amerykańskie kino, które ma prostą odpowiedz dla młodego widza w Polsce.

 

MG

 

7/10

 

Opis: On – w przeszłości król studenckiej braci, teraz ma opinię staroświeckiego, przywiązanego do zasad samotnika . Ona – niespokojny duch o buntowniczym nastawieniu do życia i związków . Uciekając od trudnej przeszłości, pojawia się w miasteczku i zamieszkuje w pobliżu . Ich drogi zbiegają się w małym miasteczku, gdzieś w Ameryce . Spotkanie Amber i Clay’a wywraca ich świat do góry nogami, lecz bolesne doświadczenia nakazują trzymać się od siebie z daleka . Tych dwoje przekona się, że miłość to sztuka kompromisu . Czy Clay wyjdzie poza mur zasad, który wokół siebie zbudował, a ona przezwycięży lęki i rany z przeszłości ?

 

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *