Antonina Krzysztoń – wiosenna trasa koncertowa 2017

 

26 maja na polskim rynku ukazała się płyta Antoniny Krzysztoń „Skarb”. Na albumie pieśniarka wykonuje utwory Czesława Niemena, Ewy Demarczyk, Bułata Okudżawy, Jana Kelusa oraz Karela Krylla. W najbliższym czasie Antonina Krzysztoń zaprezentuje kilka utworów z nowej płyty. Płytę „Skarb” będzie można nabyć po występach.

Więcej o nowej płycie można znaleźć na stronie: www.skarbpodajdalej.pl

Najbliższe koncerty Antoniny Krzysztoń:

3 czerwca godz. 19.00 – Częstochowa, Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II, ul.Jagiellońska 67/71 – koncert
4 czerwca godz. 17.00 – Warszawa, Parafia św. Wincentego Pallottiego, ul. Skaryszewska 12 – koncert
9 czerwca godz. 18.00 – Lublin, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 – koncert
10 czerwca – Gostyń, Bazylika na Świętej Górze, Głogówko 1 – koncert

Antonina Krzysztoń polska pieśniarka, kompozytorka, autorka tekstów urodziła się w Krakowie. W 1981 roku zadebiutowała na Przeglądzie Piosenki Prawdziwej w Hali Oliwii. Pierwsze kasety wydała w wydawnictwach podziemnych (CDN, Nova, Solidarność Wielkopolska). W jednym z wywiadów mówiła: Choć wiedziałam, że moje piosenki w większości mogłyby ukazać się w normalnym obiegu, nie chciałam tego. Trwał bojkot zarówno TV i radia. To był czas, gdy ludzi wsadzano do więzienia za ich przekonania. Nie dopuszczałam oczywiście żadnej innej możliwości. W tym czasie występowała w kabarecie „Pod Egidą” Jana Pietrzaka. Później stale w Muzeum Archidiecezji u ks. Andrzeja Przekazińskiego, a także w sławnym, z niezwykłych działań artystycznych, kościele przy ul. Żytniej u  ks. Wojtka Czarnowskiego. W roku 2006 otrzymała z rąk Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Order Odrodzenia Polski.

 

W roku 1983 wygrała Krakowski Studencki Festiwal Piosenki. Bojkot TV i radia skończył się. Uznała wygraną za znak i potwierdzenie, że śpiewanie to jest jej droga. Od tego momentu tworzy pieśni, piosenki i muzykę… Mówi: Chcę dzielić się tym, co warte jest dzielenia się. Chcę być odpowiedzialna, za każde słowo, które pada ze sceny.

 

Jej głos, charyzma, przekaz, porusza i przyciąga ludzi. Od wielu lat występuje w teatrach, kościołach, filharmoniach. W wielkich i mniejszych salach. Na wielu festiwalach, koncertach związanych z szeroko pojętą piosenką poetycką i religijną. Wydała do tej pory 15 płyt.
Moim powołaniem, jak mówi, jest śpiewanie dla wszystkich. Bez podziałów. I rzeczywiście Antonina Krzysztoń trafia do ludzi o różnych przekonaniach, choć dokładnie określa swoją drogę. Poprzez swoją twórczość staram się łączyć ludzi, i wiem, że mi się to udaje. Za to ja często jestem pomijana. Tak, ale to jest właśnie moja droga, wszystko co cenne, zawsze jest kosztowne. Przyjmuję to! Dziękuję. W innym miejscu: Wielu ludzi jest mi bardzo życzliwych i pomocnych, wielu o mnie myśli, są tacy którzy modlą się za mnie. Bym dalej mogła tworzyć i śpiewać. Chyba dlatego ciągle nie brakuje mi pomysłów i sił. Czy to nie jest piękne!

 

W jej śpiewie słychać, że inspirują ją różne gatunki muzyki. To wszystko składa się, na niepowtarzalne interpretacje. Współpracowała między innymi z taki twórcami jak: M. Lorenc, A. Pierończyk, L. Możdżer, K. Knittel, W. Konikiewicz, M. Pospieszalski, W. Waglewski, K. Kryll, W. Przybylski, E. Sosulski, A. Wyrzykowskim, M. Walawender,  A. Strug, K. Radomski, M. Wielecki, P. Mazurczak, Z. Wegehaupt. Od 20 lat współpracuje ze znakomitym gitarzystą M. Majerczykiem, który był także kierownikiem muzycznym wielu jej płyt. W skład zespołu z którym współpracuje od wielu lat wchodzą: M. Majerczyk, M. Lamch, Manolo (M. Alban).

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *