o.J.Góra w specjalnym liście zaprasza na spotkanie Lednica 2015!

lednica

 

„6 czerwca 2015 roku wspólnie będziemy prosić o dary Ducha Świętego” – w liście opublikowanym na stronie Lednica2000.pl na spotkanie młodych zaprasza dominikanin o.Jan Góra. -To już dziewiętnasty rok stoję pod Bramą III Tysiąclecia wypatrując każdą i każdego z Was. Czekam aż Pola Lednickie zapełnią się Waszymi młodymi sercami, głodnymi wiary, nadziei i miłości. – pisze zakonnik.

 

o. Jan Góra w specjalnym liście do młodych zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 6 czerwca na Polach Lednickich. o.Góra zapowiada:

Ponad dwadzieścia lat temu w Częstochowie Święty Jan Paweł II wyciągnął nad nami ręce i przekazał nam Ducha Świętego, bierzmując symbolicznie młodzież całego świata. Pragniemy ten gest powtórzyć i odnowić. Papież Franciszek włoży ręce na naszych biskupów, a ci z kolei na zgromadzonych nad Lednicą kapłanów. Kapłani przekażą Ducha Świętego młodzieży. Gest nałożenia rąk będzie wielkim i czytelnym znakiem umocnienia i posłania.

 

W tym roku młodzi spotkają się po raz 19-ty. Twórcą i animatorem spotkań lednickich jest charyzmatyczny dominikanin O.Jan Góra. Pierwszy zlot odbył się w 1997 roku pod hasłem „Trzeba iść”. Od tego czasu regularnie co roku przybywają na Pola Lednickie, żeby przejść przez rybę – bramę, która jest symbolem wyznania wiary.Spotkania od lat gromadzą ponad 70 tysięcy młodych ludzi  z kraju i za granicy.

 

Źródło: Lednica2000.pl/Fb/Wikipedia

Foto: Fb

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *