Korowód Świętych na facebooku – nie dla Halloween

nie_halloween

 

W odpowiedzi na napływającą z Zachodu modę na obchodzenie 31 października Halloween – święta mającego nie tylko pogańskie korzenie, ale i satanistyczne związki – Radio Niepokalanów zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Korowód Świętych na facebooku”.

 

„Niektórym bardzo trudno zrezygnować z Halloween, bo kojarzy się ono z przebieraniem i dobrą zabawą. Niestety Halloween kryje w sobie dużo więcej, a to, że my w to nie wierzymy, niczego nie zmienia. Akcja Radia Niepokalanów to też nie tylko przebieranie się poprzez zmianę zdjęcia profilowego na facebooku. Zachęcamy do tego, by przyjrzeć się życiu danego świętego cz błogosławionego i starać się go naśladować, a więc przebrać także nasze serca.Jest to nasza próba powiedzenia ludziom, że nie potrzebujemy obcych świąt, ale to co proponuje nam Kościół Katolicki, czyli Uroczystość wszystkich Świętych, w zupełności nam wystarczy. Musimy tylko odkryć głębię naszych świąt” – mówi Paulina Wysocka z Radia Niepokalanów.

„Korowód Świętych na facebooku” to – pełna franciszkańskiej radości, pokoju i dobra – akcja będąca chrześcijańską alternatywą dla Halloween. Proponujemy, aby na ostatnie dni października przebrać się za ulubionego świętego czy błogosławionego, zamieniając swoje zdjęcie profilowe na facebooku na zdjęcie owego świętego.

 

korowod_swietych_banner

To świetna okazja, by nie tylko podmienić zdjęcie profilowe, ale przyjrzeć się życiu wybranego świętego i starać się podmienić także nasze postępowanie. A kiedy ktoś zapyta nas, dlaczego mamy takie a nie inne zdjęcie na FB, mamy wspaniałą okazję do złożenia świadectwa.

PLAN DZIAŁANIA:
1) Wybierz świętego lub błogosławionego. Może to być ulubiona postać lub ktoś, z kim dopiero chcesz się zaprzyjaźnić.
2) Ustaw zdjęcie wybranej postaci jako zdjęcie profilowe na swoim profilu na FB
3) Zapoznaj się z życiorysem świętego: pomyśl w czym jego życie przypomina Twoje, jaką z jego cech chciałbyś naśladować, znajdź modlitwę za jego wstawiennictwem. Wnioski staraj się wcielić w życie.
4) Gdy ktoś zapyta Cię o zdjęcie – opowiedz o swoim nowym świętym przyjacielu.

Dobrej świętej zabawy!

korowod_swietych

 

Za:RADIO NIEPOKALANÓW

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *