Katolickie Radio Podlasie ma nowego dyrektora.

nowy dyrektor katolickiego radia podlasie
za: radiopodlasie.pl

Z końcem roku nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora Katolickiego Radia Podlasie. Od 1 stycznia 2016 decyzją biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy szefem rozgłośni został ks. Andrzej Sochal. 

 

Dotychczasowy dyrektor  – ks. kanonik Sławomir Kapitan od kilku miesięcy jest proboszczem parafii Św. Zygmunta w Łosicach i dziekanem łosickim. Kapłan do tej pory łączył funkcję dyrektora rozgłośni z obowiązkami w parafii. Szefem jednej z najbardziej popularnej rozgłośni na podlasiu i wschodnim mazowszu był od 2004 roku.

31 grudnia w siedzibie Katolickiego Radia Podlasie odbyło się spotkanie, podczas którego oficjalnie przekazano obowiązki dyrektora KRP ks. Andrzejowi Sochalowi. Nowy dyrektor otrzymał już  klucze do radia i legitymację prasową.

Nowy szef rozgłośni pochodzi z Siedlec. W ostatnich latach pracował m.in. w Caritas Polska, przez pięć lata piastował funkcję prezesa Fundacji Pro Caritate. W tym czasie współpracował z różnymi mediami w ramach promocji działań Caritas, a także uczestniczył w tworzeniu nowych mediów internetowych, między innymi telewizji internetowej razem.tv. Od 2014 roku pracuje jako dyrektor ekonomiczny Dzieła Pomocy Ad Gentes, agendy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Katolickie Radio Podlasie to rozgłośnia diecezji siedleckiej, która swoim zasięgiem obejmuje środkową część wschodniej Polski. Nadawanie rozpoczęła w 1992 roku, a obecnie jest to jedna z najpopularniejszych stacji w regionie. Badania pokazują, że około 30% mieszkańców regionu słucha Radia Podlasie przynajmniej przez cztery dni w tygodniu.  Częścią rozgłośni jest także portal podlasie24.pl
mapa zasięgu katolickiego radia podlasie
źródło: radiopodlasie.pl
za: radiopodlasie.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *