6 STYCZNIA 2016: ORSZAKI TRZECH KRÓLI W TVP

orszak

 

Już po raz 6. Telewizja Polska pokaże „Orszak Trzech Króli”. Transmisja w TVP1 i TVP Polonia rozpocznie się 6 stycznia o godz. 11:55, a retransmisja w TVP3 Warszawa o godz. 18:50. TVP INFO również w swoich programach przeprowadzi relacje z obchodów uroczystości Święta Trzech Króli w różnych miastach Polski.

 

Orszaki wyruszą prawie w 450 miejscowościach w Polsce i na całym świecie po raz ósmy. W setkach szkół, parafii i domach kultury wolontariusze kończą już przygotowania. W rodzinach powstają konkursowe szopki betlejemskie, a lokalne społeczności mocno
rywalizują, aby zdobyć do swojego Orszaku wielbłąda. – podaje serwis www.chrzescijanskiegranie.pl

 

 

W telewizyjnej transmisji TVP przypomni tradycję świętowania tego dnia i opowie o zwyczajach z nim związanych w Polsce i na świecie. Joanna Ładzińska – Molak i Marek Zając będą „na żywo” towarzyszyli orszakowi warszawskiemu, rozmawiając z jego uczestnikami i gośćmi. Orszak przejdzie od Placu Zamkowego do Stajenki na Placu Piłsudskiego. Po drodze uczestnicy m.in. odwiedzą dwór Heroda, wezmą udział w walce diabłów z aniołami, przejdą przez Bramę do Nieba i uroczyście pokłonią się Świętej Rodzinie.

 

Motto tegorocznego orszaku: „Nade wszystko miłosierdzie – Miłość. Pokój. Przebaczenie” nawiązuje do słów Papieża Franciszka i ogłoszonego przez niego Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia.

 

W roku 2016 czekają nas Światowe Dni Młodzieży oraz 1050. rocznica Chrztu Polski, dlatego podczas orszaków pojawią się elementy przypominające również o tych ważnych dla Polski wydarzeniach. Dodatkowo organizowana przez Fundację OTK zbiórka pieniężna, będzie przeznaczona na „Światowe Dni Młodzieży w Diecezjach”.

 

Ta ewangelizacyjna inicjatywa została kilka lat temu podjęta w Warszawie przez Stowarzyszenie Rodziców Szkoły Żagle, a patronują jej kard. Kazimierz Nycz, władze samorządowe stolicy oraz stowarzyszenia związane z Kościołem.

 

Centrum Informacji TVP

 

Zobacz KOLĘDY na www.chrzescijanskiegranie.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *