Gość Niedzielny 38/2016 – co w numerze

W najnowszym numerze GOŚCIA NIEDZIELNEGO (38/2016) znajdziemy m.in. angielskie problemy Polaków, recenzję ostatniego wywiadu-rzeki z Benedyktem XVI i rzecz o muzyce blackmetalowej i uwolnieniu. A także wiele więcej. Numer dostępy w salonach prasowych i parafiach w całej Polsce.

 

Temat GOŚCIA
Nasza bitwa 
o Anglię
Maciej Kalbarczyk
Nasi rodacy mieszkający w Harlow, gdzie niedawno zamordowano Polaka, wyczuwają wyraźną zmianę nastrojów w Wielkiej Brytanii po czerwcowym referendum. Chcą jednak tam pozostać.

Kościół
Piąty element
ks. Tomasz Jaklewicz
W 1050. rocznicę chrztu Polski oraz w Roku Miłosierdzia nie może zabraknąć ważnego elementu – modlitwy pokutnej, przeproszenia Boga za grzechy osobiste i społeczne.

Ludzka strona papiestwa
ks. Tomasz Jaklewicz
„Ojcze Benedykcie”. Tak zwraca się Peter Seewald do papieża seniora. Kto spodziewał się po tej książce sensacji, ten się rozczaruje. Kto szuka prawdy, przeżyje radość spotkania z wielkim papieżem. I, ufam, zrozumie go lepiej i doceni.

Siostry od królowej Joanny
Barbara Gruszka-Zych
Gdy wołam: „Siostro Mario”, odwraca się do mnie równocześnie sześć zakonnic. Dlatego że wszystkie anuncjatki noszą imię Maria, a do niego dodają wybrany przydomek. W ten sposób podkreślają, że to Matka Boża uczy je, jak sprawiać przyjemność Jezusowi.

Boski pojedynek
Edward Kabiesz
Film „Bóg nie umarł”, poruszający problem eliminowania wiary z przestrzeni publicznej, dołączymy do następnego numeru „Gościa Niedzielnego”.

Diabelnie wysoka cena
Marcin Jakimowicz
Nie pamięta, jak to się stało. Stracił nad sobą panowanie i rzucił się z agresją na o. Johna Bashoborę. Po czterech latach modlitw o uwolnienie na własnej skórze przekonał się, 
że popularne twierdzenie: „Słucham black metalu, 
ale nie wchodzę w stojącą za nim ideologię” 
to piekielnie sprytne kłamstwo.

Być jak Chrystus w świecie
Bogumił Łoziński
Aby zrozumieć, na czym polega istota instytutów świeckich, najlepiej poznać świadectwa ludzi, którzy żyją według tego powołania.

Rozmowa GOŚCIA
Równia pochyła wolności
O pro life w laickim państwie, pomocy kobietom i darze adopcyjnego macierzyństwa mówi Zdeňka Rybová, działaczka pro life z Czech.

Więcej na www.gosc.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *