Dobre Kino: CENA PRAWDY w Dobrym Miejscu

Cena Prawdy - Dobre Miejsce
za: mat.prasowe

W ramach cyklu Forum Filmów Nie-Zwyczajnych w Dobrym Miejscu w Warszawie już 17 września 2016 na otwarcie sezonu ks. dr M. Kotyński pokaże film „Cena Prawdy”. Tematem roku kulturalnego 2016/2017  jest hasło: „Między prawdą a kłamstwem”. Bilety na film w cenie 15 zł. są do nabycia od 12 września w Dobrym Miejscu wej. B w godz. pracy sklepu „Chrześcijańskie Granie” oraz od 17:00 w dniu seansu. Więcej na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Ambitna dziennikarka polityczna Rachel Adams (Kate Beckinsale) publikuje szokujący artykuł, w którym oskarża prezydenta o manipulowanie informacjami wywiadowczymi w celu przeforsowania zgody na powietrzny atak na Wenezuelę. Rachel demaskuje też kobietę, której córka chodzi do tej samej szkoły co jej syn, jako tajną agentkę CIA (Vera Farmiga). Rozpętuje się afera, która sięga najwyższych szczebli rządowych. Rachel otrzymuje propozycję nie do odrzucenia – albo ujawni swoje źródło albo pójdzie do więzienia. Dziennikarka chce pozostać wierna swoim zasadom. Czy za wszelką cenę?

Wprowadzenie do filmu oraz dyskusję po projekcji poprowadzi redemptorysta, teolog duchowości, publicysta i filmoznawca Ksiądz dr Marek Kotyński (wykładowca PWTW).

Szukaj dobrych filmów na www.chrzescijanskiegranie.pl

Cena Prawdy - Dobre Miejsce

za: www.dobremiejsce.org

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *