Feniks 2016 – ruszyły zgłoszenia do najważniejszej katolickiej nagrody wydawniczej

feniks 2016 - zgłoszenia

Ruszyły zgłoszenia do najważniejszej nagrody wydawniczej roku! Stowarzyszenie Wydawców Katolickich po raz siedemnasty zaprasza do zgłaszania tytułów publikacji do nagrody FENIKS 2016 (zobacz kto otrzymał ją w zeszłym roku). Zwycięzców poznamy w kwietniu podczas XXII Targów Wydawców Katolickich w Warszawie.

 

Feniks to jedna z najstarszych nagród wydawniczych skierowana do wydawców chrześcijańskich. Od wielu lat przyznawana jest w kilkunastu kategoriach: literacka, nauki kościelne, edytorstwo, książka dla dzieci, książka dla młodzieży, książka autora zagranicznego , tłumacz, seria wydawnicza (dzieła zebrane), publicystyka religijna, multimedia, a także od dwóch lat w kategorii: muzyka chrześcijańska (w zeszłym roku otrzymała ją płyta „Prawda was wyzwoli”). Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zawsze odbywają się podczas Targów Wydawców Katolickich w Warszawie, które są jednymi z największych tego typu w Polsce. Co roku odwiedza je kilkanaście tysięcy ludzi oraz ponad 100 wystawców – nie tylko wydawnictw, ale także telewizji, radia i

 

Rozpoczęły się również zgłoszenia do MAŁEGO FENIKSA 2016. Nagrodą tą Zarząd Stowarzyszenia Wydawców Katolickich nagradza dziennikarzy oraz inne osoby, które w poprzednich latach, a zwłaszcza minionym roku w sposób szczególny zajmowały się promowaniem wydawnictw katolickich.

 

Zgłoszenia można nadsyłać do 31 stycznia 2016 roku na adres e-mailowy: swk@swk.pl lub też drogą pocztową. Wszelkie informacje (regulaminy, karty zgłoszeniowe itp.) znajdziecie na www.swk.pl.

 

XXII Targi Wydawców Katolickich odbędą się w dniach od 7 – 10 kwietnia 2016 r. w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. Uroczyste wręczenie nagrody FENIKS 2016 nastąpi w ramach Uroczystego Koncertu, który odbędzie się 9 kwietnia 2016 r. o godz. 19.30 w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie przy ul. Kawęczyńskiej 53.

 

targi wydawców katolickich - panel o muzyce
Targom Wydawców Katolickich towarzyszy wiele wydarzeń – zdjęcie z panelu o muzyce chrześcijańskiej / 2015

 

za: kmdm.pl/swk.pl

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *