DZIEŃ PAPIESKI 2018 – TRANSMISJA KONCERTU PAPIESKIEGO W TVP1

4 października w Polsce i na całym świecie będziemy obchodzili Dzień Papieski. W tym roku odbędzie się po raz 18. Hasłem tegorocznego dnia będzie „Promieniowanie Ojcostwa”. Koncert Galowy odbędzie się w Świątyni Opatrzności w Warszawie o 17. Planowana jest transmisja przez TVP1.

 

Kup bilet na FESTIWAL CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE w dobrej cenie na
WWW.EVENTIM.PL

 

DZIEŃ PAPIESKI 2018 – KONCERT PAPIESKI

Wśród wykonawców znajdą się m.in. Marek Piekarczyk, Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski, Natalia Sikora, Damian Ukeje, Darek Malejonek.

 

Wcześniej w Świątyni Opatrzności o godzinie 15.00  odmówiona zostanie Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej sprawowana będzie Eucharystia. Niedzielne obchody Dnia Papieskiego już o 9.00 zainauguruje Msza Święta w Bazylice św. Krzyża w Warszawie.

DZIEŃ PAPIESKI 2018 – HASŁO

XVIII Dzień Papieski obchodzić będziemy w niedzielę, 14 października 2018 roku. W tym Dniu Papieskim nasze rozważania i działania chcemy zogniskować wokół dwóch rocznic z życia św. Jana Pawła II i setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

  1. W bieżącym roku przeżywać będziemy 60. rocznicę sakry biskupiej Karola Wojtyły (4 lipca 1958r. papież Piusa XII mianuje ks. Karola Wojtyłę biskupem pomocniczym archidiecezji krakowskiej; 28 września 1958 roku zostaje udzielona Karolowi Wojtyle sakra biskupia)
  2. W tym roku obchodzimy także rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową metropolity krakowskiego – działo się to pamiętnego 16 października 1978 roku.
  3. Dzień Papieski będziemy też niewątpliwie przeżywać w radosnej atmosferze związanej z setną rocznicą odzyskania niepodległości.

Hasło Dnia Papieskiego jest zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka. Promieniowanie ojcostwa – to tytuł dramatu Karola Wojtyły datowanego na 1964 rok. – CZYTAMY NA STRONIE DZIELO.PL

 

FESTIWAL CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE 2018

 

Budujemy dobrą scenę. Bez Twojego wsparcia nie zmienimy jej. Proszę o stały przelew albo drobną cegiełkę poprzez: allages.pl oraz zrzutka.pl

Fundacja Chrześcijańskie Granie; Nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe)

8. Festiwal Chrześcijańskie Granie – Warszawa, Arena Ursynów, 25 listopada 2018

Kup bilet w dobrej cenie na
WWW.EVENTIM.PL

 

Za: dzielo.pl / www.chrzescijanskiegranie.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *