Dobre Miejsce wyprodukuje spot „Oglądaj legalnie”

ogladaj_legalnie_Dobre_Miejsce1log

Ruszyła produkcja społecznościowego spotu video o roboczej nazwie – „Oglądaj legalnie”. Będzie on zawierał wypowiedzi znanych osób przeplatane krótkimi scenami z filmów oraz scenkę fabularyzowaną nt. nielegalnego pobierania plików filmowych z przestrzeni internetowej. Klip powstanie dzięki Katolickiemu Centrum Kultury „Dobre Miejsce”. Jest to wyjątkowe miejsce na mapie Polski. Serwis KMDM.pl objął patronatem całą akcję.

 

„Oglądaj legalnie” ma na celu kształtowanie świadomości nt. praw autorskich oraz majątkowych filmów i wpływu w przypadku ich łamania na następne produkcje filmowe; kształtowanie postaw poszanowania prawa i pracy innych; inspirowanie do wzmocnienia poczucia odpowiedzialności za kinematografię polską i światową.

 

Katolickie Centrum Kultury „Dobre Miejsce”

Powołane przez Archidiecezję Warszawską Katolickie Centrum Kultury „Dobre Miejsce”, działające przy Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym na warszawskich Bielanach, jest jedyną katolicką instytucją tego typu w Polsce, która funkcjonuje bez dotacji unijnych czy państwowych.

Centrum od 9 lat organizuje festiwale, przeglądy i koncerty muzyki chrześcijańskiej oraz pokazy kinowe o wysokim poziomie artystycznym. Aktualnie prowadzą równolegle dwa cykle filmowe: Dobre Kino i Forum Filmów Nie-Zwyczajnych. Na pokazy wybierają filmy świeckie i religijne, promujące głębsze walory ludzkie, odważnie stawiające kwestie moralne i upowszechniające wartości chrześcijańskie, zwłaszcza rodzinne i patriotyczne.  yznacznikiem jakości filmowych pokazów, poprzedzając nasze projekcje fachowym wstępem i kończąc dyskusją prowadzoną przez filmoznawców – duchownych oraz świeckich zaangażowanych w życie Kościoła. Podczas spotkań kinowych nie wyświetlają reklam ani zwiastunów. Na Auli nie spożywa się posiłków, co zdecydowanie zwiększa komfort odbioru. Dobre Miejsce organizuje też spektakle teatralne dla dzieci, spektakle religijne poruszające problemy etyczne i ukazujące życie z perspektywy Ewangelii.

Dobre Miejsce regularnie sprowadza wystawy czasowe – religijne i patriotyczne, warsztaty tematyczne dla dorosłych i dzieci. Ponadto Centrum organizuje wydarzenia plenerowe, rodzinne festyny bezalkoholowe, gdzie wszystkie atrakcje są bezpłatne. Odpust na Zesłanie Ducha Świętego (tzw. Zielone Świątki), „Piknik z Tatą” z okazji Dnia Ojca czy „Dzień św. Franciszka i Lasu Bielańskiego”.

 

W Dobrym Miejscu odbyły się np.:
– Premiery takich filmów jak „Cristiada”, „Home Run”, „Fly Whell”, „Maryja, Matka Jezusa”; „Co się wydarzyło w Madison County” czy kinowe pokazy takich dzieł wielkich twórców jak „Przeszłość”, „Elena”.
– Unikatowe koncerty chrześcijańskich zespołów i wykonawców: 2Tm2,3; Antonina Krzysztoń; Paddy Kelly, regularnie współorganizuje i gości: Koncert Debiuty i Festiwal Chrześcijańskie Granie.
– Wystawy patriotyczno-religijne IPN, dotyczące historii Kościoła w Polsce oraz Polonii, jak: sługa Boży Kard. S. Wyszyński, bł. ks. J. Popiełuszko, czy Ks. S. Suchowolec, ale również wystawy malarstwa, grafiki, rzeźby i fotograficzne.
– Swoją misję wypełniają organizując i promując wydarzenia kulturalne, artystyczne i edukacyjne, które w sposób pośredni lub bezpośredni upowszechniają zdrowe wartości ogólnoludzkie i chrześcijańskie, wspomagają rozwój duchowy i moralny osób i wspólnot, zgodnie z Katolicką Nauką Społeczną.

 

Kontakt w sprawie spotu:
Marcin Królak,
tel: (022) 561.01.23,
512 011 482;
mejl: kultura@dobremiejsce.org
Katolickie Centrum Kultury „Dobre Miejsce”
ul Dewajtis 3, 01-815 Warszawa

Aktualne informacje dotyczące oferty i działalności „Dobrego Miejsca” znaleźć można na stronie www.dobremiejsce.org
oraz profilu FB www.facebook.com/dobremiejsce.org

za: mat.prasowe / Dobre Miejsce

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *