Boże Narodzenie 2017 w TVP2 (24 – 26 XII 2017)

BOŻE NARODZENIE W TVP 2: KOLĘDY, FAMILIADA I KOŁO FORTUNY

W telewizyjnej 2 w najbliższe święta nie zabraknie znanych programów takich jak Koło Fortuny czy Familiada. W programie znajdziemy również kolędy polskie w wykonaniu największych gwiazd polskiej muzyki. Boże Narodzenie w TVP2 zapowiada się znakomicie.

Polecamy: 4 stycznia BETLEJEM W WARSZAWIE! Więcej: www

WIGILIA, 24 grudnia (niedziela)

WŚRÓD NOCNEJ CISZY – koncert kolęd w Pelplinie Cz. 1 premiera

Emisja: godz. 15:15

Świąteczny koncert w wyjątkowych wnętrzach Bazyliki Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie, na który złoży się wiele popularnych kolęd w wykonaniu Aleksandry Kurzak, Katarzyny Moś, Natalii Szroeder, Macieja Miecznikowskiego oraz zespołu Pectus. Artystom towarzyszyć będzie Elbląska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Janusza Stokłosy oraz 45 osobowy Poznański Chór Chłopięcy. Prowadzenie: Monika Zamachowska.

BÓG SIĘ RODZI. KOLĘDOWANIE Z BIAŁEGOSTOKU

Emisja: godz. 22:20

Zarejestrowany w 2015 roku w bazylice katedralnej w Białymstoku koncert najpiękniejszych kolęd i piosenek świątecznych w wykonaniu znakomitych wykonawców w zupełnie nowych aranżacjach. Kolędy wykonają młodzi, ale już bardzo popularni i lubiani wykonawcy z towarzyszeniem znakomitych muzyków sesyjnych. Wystąpią: chór Sound&Grace, Margaret, Rafał Brzozowski, Kasia Wilk, Stanisław Karpiel Bułecka, Jula, Natalia Szroeder, Nika Lubowicz, a także uczestnicy The Voice of Poland: Agnieszka Twardowska, Antek Smykiewicz i Ana Andrzejewska.

Prowadzenie koncertu: Tomasz Kammel.

BOŻE NARODZENIE, 25 grudnia (poniedziałek)

Beethoven na tropie skarbU premiera

Emisja: godz. 9:50

Kolejny film o przygodach ulubieńca młodej widowni, bernardyna o imieniu Beethoven. Pies wraz ze swoim treserem znów zostają zwolnieni z filmu. Gdy wracają do domu, ich samochód ulega awarii i zatrzymują się w miasteczku O’Mailey’s Cove. Okazuje się, że z tym miasteczkiem związana jest legenda o ukrytym tu skarbie kapitana piratów. Od lat poszukuje go chłopiec imieniem Sam, bezskutecznie, bo kapitan sporządził wiele fałszywych map, aby zmylić poszukiwaczy. Tym razem, z pomocą Beethovena, chłopiec trafia na właściwy ślad.

Produkcja: USA, 2014 r.

Reż. Ron Oliver, wyst.: Jonathan Silvermann, Bretton Manley, Kristy Swanson, Udo Kier.

FAMILIADA wydanie świąteczne

Emisja: godz. 14:00

Kultowy teleturniej TVP2, który od 1994 roku utrzymuje się w ścisłej czołówce najpopularniejszych programów rozrywkowych w Polsce. W specjalnym, świątecznym odcinku naprzeciw siebie staną:

drużyna programu „Bake Off – Ale Ciacho!” w składzie: Katarzyna Kołeczek, Marcelina Zawadzka, Michał Bryś i Krzysztof Ilnicki oraz aktorzy z serialu „Pod Wspólnym Niebem”: Ewa Szykulska, Paulina Śmigielska, Przemysław Furdak i Sebastian Konrad. Wygrana przeznaczona zostanie na cel charytatywny. Program poprowadzi tradycyjnie Karol Strasburger.

KOŁO FORTUNY wydanie świąteczne

Emisja: godz. 14:45

Piękna, świąteczna scenografia, nastrojowe utwory, wyjątkowi zawodnicy i mnóstwo wzruszeń – to wszystko czeka widzów TVP2 w specjalnych odcinkach teleturnieju „Koło Fortuny”. W świąteczny poniedziałek 25 grudnia kołem fortuny zakręcą sportowcy, olimpijczycy: Artur Śiódmiak, Zofia Klepacka i Szymon Kołecki. Wygrana przeznaczona zostanie na cel charytatywny. W roli gospodarzy programu tradycyjnie zobaczymy: Izabellę Krzan i Rafała Brzozowskiego.

Wigilijna Tytka – koncert Bożonarodzeniowy w Poznaniu Cz. 1 premiera

Emisja: godz. 18:50

Koncert Bożonarodzeniowy w dwóch częściach jest zwieńczeniem ogólnopolskiej charytatywnej akcji Caritas. Podobnie jak w ubiegłym roku, wydarzenie odbędzie się w stolicy Wielkopolski. Wezmą w nim udział wielkie gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Wigilijna Tytka odbędzie się w przestrzeni w Sanktuarium św. Józefa na Wzgórzu św. Wojciecha w Poznaniu. Akcja tegorocznej Tytki, czyli napełnianie wielkich papierowych toreb żywnością, aby dzielić się dobrem z potrzebującymi, odbędzie się w całej Polsce. Koncert poprowadzą: Anna Popek i Przemysław Babiarz.

BOŻE NARODZENIE, 26 grudnia (wtorek)

FAMILIADA wydanie świąteczne

Emisja: godz. 14:00

Kultowy teleturniej TVP2, który od 1994 roku utrzymuje się w ścisłej czołówce najpopularniejszych programów rozrywkowych w Polsce. W specjalnym, świątecznym odcinku naprzeciw siebie staną YouTuberzy: Cyber Marian, Gimper, Izak, Poszukiwacz i Naruciak oraz śpiewający Aktorzy: Maria  Tyszkiewicz, Kasia  Nova, Robert  Janowski i Artur  Chamski. Wygrana przeznaczona zostanie na cele charytatywne. Program poprowadzi tradycyjnie Karol Strasburger.

KOŁO FORTUNY wydanie świąteczne

Emisja: godz. 14:45

Piękna, świąteczna scenografia, nastrojowe utwory, wyjątkowi zawodnicy i mnostwo wzruszeń – to wszystko czeka widzów TVP2 w specjalnych odcinkach teleturnieju „Koło Fortuny”. W świąteczny wtorek 26 grudnia kołem fortuny zakręcą aktorzy znami z serialu „M jak miłość”: Kasia Cichopek, Marcin Mroczek i Olga Szomańska. Wygrana przeznaczona zostanie na cel charytatywny. W roli gospodarzy programu tradycyjnie zobaczymy: Izabellę Krzan i Rafała Brzozowskiego.

WSRÓD NOCNEJ CISZY – koncert kolęd w Pelplinie Cz. 2 premiera

Emisja: godz. 15:35

Druga część świątecznego koncertu z wyjątkowych wnętrz Bazyliki Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie, na który złoży się wiele popularnych kolęd w wykonaniu Aleksandry Kurzak, Katarzyny Moś, Natalii Szroeder, Macieja Miecznikowskiego oraz zespołu Pectus. Artystom towarzyszyć będzie Elbląska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Janusza Stokłosy oraz 45 osobowy Poznański Chór Chłopięcy. Koncert poprowadzi: Monika Zamachowska.

Wigilijna Tytka – koncert Bożonarodzeniowy w Poznaniu Cz. 2 premiera

Emisja: godz. 18:50

Druga część koncertu Bożonarodzeniowego będącego zwieńczeniem ogólnopolskiej charytatywnej akcji Caritas. Podobnie jak w ubiegłym roku wydarzenie odbędzie się w stolicy Wielkopolski. Wezmą w nim udział wielkie gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Wigilijna Tytka odbędzie się w przestrzeni w Sanktuarium św. Józefa na Wzgórzu św. Wojciecha w Poznaniu. Akcja tegorocznej Tytki, czyli napełnianie wielkich papierowych toreb żywnością, aby dzielić się dobrem z potrzebującymi, odbędzie się w całej Polsce. Koncert poprowadzą: Anna Popek i Przemysław Babiarz.

POLECAMY: BETLEJEM W WARSZAWIE 2018

 

Po raz drugi na Torwarze odbędzie się koncert Betlejem w Warszawie. Wydarzenie w tym roku wspiera fundacja „Chrześcijańskie Granie”. Bilety można zakupić  m.in. w sklepie Chrześcijańskie Granie przy Dewajtis 3 w Warszawie oraz w internecie. Spotkajmy się na wielkim kolędowaniu 4 stycznia 2018 roku!

 

Bilety na koncert można kupić bezpośrednio:

Sklep Chrześcijańskie Granie, Dewajtis 3, Bielany (20 minut – metro Wawrzyszew ) – tel. (22) 561 01 22 oraz na https://www.chrzescijanskiegranie.pl/nowy/pl/c/Bilety/18

Paulistki, Kredytowa 8, blisko metro Świętokrzyska, tel. (22) 828 75 21

Księgarnia na Miodowej, Miodowa 17/19; Stare Miasto – tel.  (22) 531 72 13

Parafia Zbawiciela, ul. Marszałkowska 37, blisko Metra Politechnika tel. (22) 825 31 44, 506 522 278

Parafia św. Tomasza Apostoła, Dereniowa 12, blisko Metro Imielin
tel: (22) 641 29 39, (22) 644 20 95

Grupy i parafie pod numerem 513844481

oraz na www.bilety24.pl

 

 

4 stycznia w Hali Torwar w Warszawie najpiękniejsze kolędy ze wszystkich stron świata zagra nadzwyczajny skład artystów: Natalia Kukulska, Kasia Moś, Daria Zawiałow, Beata Bednarz, Igor Herbut, Mate.o, Mietek Szcześniak, Agnieszka Musiał, Adam Krylik, Dana Vynnytska wraz orkiestrą Aukso. Przed nami niezapomniane wydarzenie muzyczne i duchowe.  Kupując bilet – pomagasz, ponieważ dochód ze sprzedaży wspiera akcję „Głodnych nakarmić”.

 

 

Wspieraj fundację Chrześcijańskie Granie poprzez wpłaty: Fundacja Chrześcijańskie Granie; Nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *