Boże Narodzenie 2017 w TVP ABC – kolędy Arki Noego, dobre bajki dla dzieci!

Boże Narodzenie 2017 w TVP abc – kolędy arki noego

Boże Narodzenie w TVP ABC to nie tylko bajki i programy dla dzieci. Dla całej rodziny został przygotowany koncert „Arką do Betlejem”, który składa się z tradycyjnych kolęd i pastorałek stworzonych przez Arkę Noego.

 

 

Polecamy: 4 stycznia BETLEJEM W WARSZAWIE! Więcej: www

 

 

WIGILIA W TVP ABC , 24 grudnia (niedziela)

PROGRAMY

Arką do Betlejem – Koncert kolęd zespołu Arka Noego premiera Emisja: godz. 16.30 oraz godz. 20.50.

Koncert jest połączeniem tradycyjnych kolęd i pastorałek w wykonaniu Arki Noego oraz scenek przedstawianych przez Teatr Lalkowy i Kukiełkowy Ani Polarusz. „Arką do Betlejem” jest świątecznym, rodzinnym i ciepłym widowiskiem, opowiadającym o współczesnej podróży do Betlejem, którą każdy z nas odbywa podczas Świąt Bożego Narodzenia. Scenki teatralne są oparte o teksty z Pisma św. mówiące o Bożym Narodzeniu. Nawiązują  także do teraźniejszości. Wierzymy, że każdy widz wyruszy z nami w podróż do Betlejem. Podczas koncertu usłyszymy zarówno tradycyjne kolędy oraz znane piosenki Arki Noego, jak też nowości. Specjalnie dla TVP ABC została napisana pastorałka „Siła od Niego biła” – autorem słów i muzyki premierowej  pastorałki jest Robert Friedrich (Litza). Ponadto w czasie muzycznego i teatralnego widowiska zabrzmią także: „Wśród nocnej ciszy”, „Świeć Gwiazdeczko”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Dlaczego dzisiaj”, „Hojka”, „Ja Jestem”, „Gdy śliczna Panna”, „Gore Gwiazda”, „Święty uśmiechnięty”, „Przybieżeli Do Betlejem”.

Domisie odc. 400 „Boże Narodzenie” premiera  Emisja: godz. 9.30

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Dlaczego właśnie w grudniu obchodzimy te święta, dlaczego to jest taki ważny moment w roku? Domisie rozmawiają o bożonarodzeniowych zwyczajach, przygotowują ozdoby na choinkę, śpiewają świąteczne piosenki. Dowiadują się również, skąd brane są świąteczne drzewka – świerki i jodły. Domisie znajdują na strychu stroje kolędników i postanawiają się w nie przebrać i kolędować. To również jedna ze świątecznych tradycji.

Teleranek  Odc. Boże Narodzenie premiera Emisja: godz. 10.00.

Będzie to specjalny, świąteczny odcinek. Chcemy oddać w nim niepowtarzalny klimat Świąt Bożego Narodzenia oraz podkreślimy, co tak naprawdę jest w nich najważniejsze: tradycja, więzi rodzinne, wiara.

Czytanie przed spaniem  Odc. 230 „Mędrcy” premiera Emisja: godz. 19.50

W specjalnym, wigilijnym odcinku serii „Czytanie przed spaniem”, aktorka Dorota Kolak przeczyta naszym widzom opowiadanie o trzech mędrcach podążających za Gwiazdą Betlejemską, która zaprowadziła ich do miejsca narodzin Jezusa Chrystusa – do Betlejem.

 

KSIĘGA KSIĄG Odc. 8 „Pierwsze Święta Bożego Narodzenia” Emisja: godz. 15.45

Dzieci odkrywają prawdziwe znaczenie Świąt Bożego Narodzenia i tego, że Boża obietnica się wypełniła. Przedświąteczne, komercyjne zamieszanie panuje w domu Oli i Krzysia. Wydaje się, że Jezus, główny bohater Świąt, opuścił tą rodzinę i zostawił ich z rozrywkowymi gadżetami i wszystkim, co przeszkadza w świętowaniu tego błogosławionego czasu. Krzyś nie dotrzymuje swojej obietnicy zrobienia szopki bożonarodzeniowej i obraźliwie odpowiada Oli, że to kolejna dekoracja taka sama jak wszystkie jej renifery, śnieżynki i Mikołajowe elfy. Księga Ksiąg interweniuje i zabiera naszych młodych bohaterów w podróż, aby odkryć prawdziwe znaczenie Bożego Narodzenia. Poznają oni ukryty plan króla Heroda, który próbuje udaremnić narodziny nowego króla. Według Heroda jest on zagrożeniem dla jego tronu. Następnie Krzyś, Ola i Gizmo podróżują z Marią i Józefem, którzy są w drodze do Betlejem na spis ludności. W czasie podroży Krzyś jest całkowicie pochłonięty myśleniem, że wszędzie, za każdą skałą i każdym drzewem czają się szpiedzy Heroda. Zaczyna on odgrywać rolę osobistego ochroniarza Świętej Rodziny. W międzyczasie moc błogosławionego narodzenia się Jezusa wypiera wszystkie inne jego myśli, a aniołowie i pasterze gromadzą się wokół stajni i śpiewają pieśni chwały. Ostatecznie nasi bohaterowie wracają do domu, aby skupić się na przygotowaniach do narodzenia Jezusa, a mniej na komercyjnej stronie świątecznego sezonu.

Serial jest światowej klasy produkcją projektowaną i tworzoną przez nagrodzony Oskarem zespól animatorów. Przekazuje dzieciom ponadczasowe pozytywne wartości chrześcijańskie. Przez ekscytujące, pełne odkryć, oparte na historiach biblijnych przygody dwójki dzieci Krzysia, Oli i ich robota Gizmo, naucza prawd moralnych i udziela życiowych lekcji. Edukacja i rozrywka dla całej rodziny.

STRAŻAK SAM Seria 8, odc. 6 „Mikołaj Za Burtą” Emisja: godz. 17.40

Przygody dzielnego strażaka Sama, który z narażeniem własnego życia jest gotowy do pomocy nie tylko w przypadku nagłego pożaru, ale w nawet najtrudniejszych, wydawałoby się nierozwiązywalnych, sytuacjach. W Pontypandy nadchodzą Święta. Norman chce, żeby sklep jego mamy był najładniej udekorowany. W sklepie Pani Dilys wybucha pożar. W tym samym czasie na środku zatoki ktoś tonie.

PODRÓŻE Z ALEKSANDREM I EMILIĄ Odc. 25 „Świąteczne Życzenia – Finlandia” Emisja: godz. 18:05   

Aleksander i Emilia to para sympatycznych myszy, które uwielbiają podróżować. Ich charaktery bardzo różnią się od siebie, jednak razem tworzą wspaniały duet potrafiący rozwiązać przeróżne tajemnice. Najważniejsze jest to, że zawsze mogą na siebie liczyć, bo co dwie głowy, to nie jedna! Tym razem nasi bohaterowie szukają Św. Mikołaja.

KASIA I MIM MIM   Odc. 29 „Świąteczne Życzenie” Emisja: godz. 18:30   

Kanadyjski serial animowany stworzony przez Julie i Scotta Stewartów, Roba Eggera i Elyota R. Wallera.

Serial opisuje perypetie małej Kasi, dziewczynki energicznej i z ogromną wyobraźnią. Wraz ze swoim ulubionym zwierzątkiem pluszowym królikiem Mim Mimem wyrusza w niesamowitą podróż do świata Mimiloo. Codziennie dwójka bohaterów odkrywa coś w nowej krainie, a podczas podróży przydarza się mnóstwo problemów, z którymi trzeba sobie poradzić…

RODZINA RABATKÓW Odc. 8 „Wigilijna Przygoda” Emisja: godz. 19:00

Podczas przygotowań do Świąt króliczki znajdują w lesie sanie Świętego Mikołaja. Kappa, Miki i Nils, elfy, które miały odprowadzić sanie na biegun północny, zabłądziły, bo podczas kłótni uszkodziły System Namierzania Mikołaja. Bratek naprawia urządzenie, ale Stokrotek, który marzy o tym, żeby zobaczyć Mikołaja, zamiast SNM daje elfom własnoręcznie wykonaną kopię, a sam wybiera się marchewkobilem na biegun.

BOŻE NARODZENIE W TVP ABC , 25 grudnia (poniedziałek)

PROGRAMY

Mój zwierzyniec Odc. 28 premiera Emisja: 25.12, godz. 15:15

Andrzej Kruszewicz w roli Świętego Mikołaja rozda zwierzętom prezenty w postaci ich ulubionych przysmaków, a one odwdzięczą się miłymi gestami. Szympansica Lucy namaluje w ramach prezentu dla Andrzeja obraz abstrakcyjny. Nawiązując do wierzeń, że zwierzęta w noc wigilijną mówią ludzkim głosem opowiemy o tym, jak nawiązują kontakt z człowiekiem i porozumiewają się między sobą.

Nela Mała Reporterka Odc. 69 „Wioska Świętego Mikołaja” premiera Emisja: 25.12, godz. 16.10.

Nela przygotowała dla małych widzów specjalny świąteczny odcinek. Lecimy razem do Laponii – krainy, której nie znajdziemy na typowych szkolnych mapach. Znajduje się na terenach kilku państw i przebiega przez nią koło podbiegunowe. Właśnie tam znajduje się wioska Świętego Mikołaja. Wraz z Nelą odkryjemy jej świąteczne tajemnice.

Zwierzaki Czytaki Odc. 12 „ Muzyka łagodzi obyczaje” premiera Emisja: 25.12, godz. 10.00

Od kilku dni Szymek chodzi przygnębiony i smutny. Okazuje się, że bezskutecznie próbuje opracować projekt rakiety kosmicznej. Nie może się skupić i nie ma pomysłu. Do tego Rysia nie pomaga ponieważ przygotowując się do konkursu śpiewu  denerwuje Szymka. Czy Zwierzaki się dogadają i czy Szymkowi uda się w końcu skonstruować  jakąś maszynę?

ANIMACJE

Przed południem powtórki świątecznych animacji z Wigilii oraz: TOMEK I PRZYJACIELE  Seria 14, odc. 20, „Wesołej Wyspy Mgieł” Emisja: godz. 10.15

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Okazuje się, że Szast, Prast i Ferdynand nigdy wcześniej nie obchodzili ich na wyspie mgieł. Lokomotywy z wyspy Sodor mówią im, co powinni przygotować, ale ci ich nie słuchają. Lokomotywy z wyspy Mgieł wybierają złą choinkę i ustawiają ozdoby w złych miejscach. W końcu proszą o pomoc przyjaciół z wyspy Sodor.

BRACIA KOALA – ŚWIĘTA U BRACI KOALA Emisja: godz. 21.55

Angielski film animowany z 2006 roku, dla dzieci w wieku 3-8 lat. Dodatek do serii pod tym samym tytułem. Głównymi bohaterami są misie koala: Franio i Benio. Opuszczają oni rodzinny dom, gdyż dochodzą do wniosku, że ich powołaniem jest pomaganie innym. Podróżując po świecie często powtarzają: „Jesteśmy tu, by wam pomóc”. W ten sposób zdobywają nowych przyjaciół i przeżywają fantastyczne przygody.

 

BOŻE NARODZENIE w TVP ABC , 26 grudnia (wtorek)

ANIMACJE TOMEK I PRZYJACIELE – NIESPODZIANKA Seria 15, odc. 11 „Niespodzianka” Emisja: godz. 10.15

Wkrótce ma się odbyć świąteczne przyjęcie. Tomek postanawia urządzić w warsztacie drugie przyjęcie dla lokomotyw, które nie zostaną na czas naprawione. Nie pyta się jednak o zdanie Wiktora. W warsztacie powstaje ogromne zamieszanie. Tomek w końcu prosi Wiktora o zgodę na urządzenie przyjęcia w warsztacie, a ten się zgadza.

BRACIA KOALA – ŚWIĘTA U BRACI KOALA Emisja: godz. 14.10

Angielski film animowany z 2006 roku, dla dzieci w wieku 3-8 lat. Odcinek bożonarodzeniowy.

POLECAMY: BETLEJEM W WARSZAWIE 2018

 

Po raz drugi na Torwarze odbędzie się koncert Betlejem w Warszawie. Wydarzenie w tym roku wspiera fundacja „Chrześcijańskie Granie”. Bilety można zakupić  m.in. w sklepie Chrześcijańskie Granie przy Dewajtis 3 w Warszawie oraz w internecie. Spotkajmy się na wielkim kolędowaniu 4 stycznia 2018 roku!

 

Bilety na koncert można kupić bezpośrednio:

Sklep Chrześcijańskie Granie, Dewajtis 3, Bielany (20 minut – metro Wawrzyszew ) – tel. (22) 561 01 22 oraz na https://www.chrzescijanskiegranie.pl/nowy/pl/c/Bilety/18

Paulistki, Kredytowa 8, blisko metro Świętokrzyska, tel. (22) 828 75 21

Księgarnia na Miodowej, Miodowa 17/19; Stare Miasto – tel.  (22) 531 72 13

Parafia Zbawiciela, ul. Marszałkowska 37, blisko Metra Politechnika tel. (22) 825 31 44, 506 522 278

Parafia św. Tomasza Apostoła, Dereniowa 12, blisko Metro Imielin
tel: (22) 641 29 39, (22) 644 20 95

Grupy i parafie pod numerem 513844481

oraz na www.bilety24.pl

 

 

4 stycznia w Hali Torwar w Warszawie najpiękniejsze kolędy ze wszystkich stron świata zagra nadzwyczajny skład artystów: Natalia Kukulska, Kasia Moś, Daria Zawiałow, Beata Bednarz, Igor Herbut, Mate.o, Mietek Szcześniak, Agnieszka Musiał, Adam Krylik, Dana Vynnytska wraz orkiestrą Aukso. Przed nami niezapomniane wydarzenie muzyczne i duchowe.  Kupując bilet – pomagasz, ponieważ dochód ze sprzedaży wspiera akcję „Głodnych nakarmić”.

 

 

Wspieraj fundację Chrześcijańskie Granie poprzez wpłaty: Fundacja Chrześcijańskie Granie; Nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *