FESTIWAL
WspierajCHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE FESTIWAL MUZYKI CCM 2018 WARSZAWA 25 LISTOPADA

„W co wierzą katolicy” – Niezbędnik każdego prawdziwego katolika

w co_wierza_katolicy_070515

 

Jakie są podstawy wiary chrześcijańskiej? Jaka jest symbolika znaku krzyża? W jaki sposób katolicy postrzegają czas oraz jakie znaczenie mają Boże Narodzenie, Zielone Święta czy Wielkanoc? Na te i inne pytania odpowiada profesor Julia Knopp w swojej najnowszej książce – „W co wierzą katolicy”.

 
Ta książka jest konkretnym i zajmującym wprowadzeniem w wiarę chrześcijańską – przystępnym i jasnym. Adresowanym do wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się, w co katolicy wierzą i jak swoją chrześcijańską wiarę wyrażają: zarówno do katolików, którzy chcą głębiej poznać swoją wiarę, jaki i do ludzi, którzy zainteresowani są tą wiarą, nic jeszcze o niej nie wiedząc – lub wiedząc niewiele.

 

Najkrótszy przewodnik po wierze i praktykach religijnych Kościoła katolickiego

Przydatna również dla tych, którzy towarzyszą innym na drodze wiary – rodziców, duszpasterzy i katechetów, którzy szukają sposobu, by krótko i dokładnie wyjaśnić tę czy inną kwestię, lub pomagają młodym ludziom przygotować się do sakramentów: pierwszej komunii, pierwszej spowiedzi, bierzmowania, małżeństwa.

 

„(…) chrześcijaństwo nie jest suchą i abstrakcyjną teorią, lecz sposobem kształtowania własnego życia. Ludzie, którzy zaliczają siebie do tej wspólnoty wiary, interpretują Boga i świat z określonej perspektywy: perspektywy wiary w Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, który umarł i zmartwychwstał, abyśmy my mieli życie. O tym jest tak książka, przekonuje autorka we Wstępie.

 

O autorze:
Julia Knop (ur. 1977) jest profesorem teologii systematycznej i pedagogiki religii na Uniwersytecie w Wuppertalu. Prowadzi również wykłady z teologii dogmatycznej na Uniwersytecie we Fryburgu Bryzgowijskim. Jest autorką kilku monografii i wielu artykułów naukowych, a także książek dla rodziców oraz dla dzieci i młodzieży, pomagających mądrze wprowadzać je w zagadnienia wiary chrześcijańskiej oraz etyki.

 

Dobrych AUDIOBOOKÓW szukaj na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *