Zapomniane dzieci na pamiętnych fotografiach [fotorelacja]

Forgotten by world

We czwartek – 22 października 2015 w warszawskich Arkadach Kubickiego spotkały się dwa światy. Świat dobrobytu i pokoju ze światem wojny. I nie wojny dalekiej, ale bliskiej – po sąsiedzku. Okazją do tego był wernisaż wystawy „Forgotten by world” – serii poruszających zdjęć znanych i cenionych fotografów, obrazujących los ludzi w pogrążonej wojną Ukrainie. Ma ona na celu pomóc najmłodszym ofiarom konfliktu.
Inicjatywa wyszła od Lambre Foundation we współpracy ze stowarzyszeniem EXPATRIA. Cel zaś jest ze wszech miar słuszny – pomoc dzieciom
poszkodowanym przez działania wojenne. Szacuje się, że od początku konfliktu we wschodnich rejonach Ukrainy 68 dzieci zostało zabitych, 186
rannych, a ponad 183 tysiące zmuszonych do opuszczenia swoich domów.

Na wystawę składają się zdjęcia znakomitych fotografów: Agaty Grzybowskiej, Jakuba Kamińskiego, Maxima Dondyuka, Ludeka Ondruska, Sergeya Ponomareva, Alexandra Zamlianichenko. Opiekę artystyczną objął zdobywca Grand Press Foto 2014 – Jakub Szymczuk.

Podczas wernisażu odbyła się też aukcja wybranych fotografii i cennych przedmiotów ofiarowanych przez znanych artystów, sportowców i dziennikarzy. Całkowity dochód z wystawy i aukcji zostanie przeznaczony na leczenie dzieci z terenów ogarniętych wojną.

Wystawa będzie podróżowała po całej Europie po to, by świat nie zapomniał o cierpieniu najsłabszych i bezbronnych.

 

za: ms-KMDM / enterPR

foto: ms

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *