XXII Targi Wydawców Katolickich (7 – 10 kwietnia 2016)

XXII Targi Wydawców Katolickich 2016

Targi Wydawców Katolickich odbędą się w dniach 7 do 10 kwietnia 2016 w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. Jak co roku będzie to okazja do poznania nowości wydawniczych, spotkań z autorami, a także uczestnictwa w wydarzeniach muzycznych.

 

ZOBACZ: Chrześcijańskie Granie na TARGACH WYDAWCÓW KATOLICKICH 2016 

Targi Wydawców Katolickich – Debiuty i co dalej na FB

 

 

W tym szczególnym roku Targi Wydawców Katolickich aktywnie włączają się w Jubileusz 1050-lecia chrztu Polski, a także w Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, Światowe Dni Młodzieży oraz w Rok Henryka Sienkiewicza.

 

Każdego roku organizatorzy Targów zapraszają wybrane wydawnictwo zagraniczne w charakterze Gościa Honorowego. W tym roku planowane jest zorganizowanie Stoiska Państwa Węgierskiego, które prezentować będzie kulturowe i religijne dziedzictwo Węgier. Obchodzona w tym roku 1050. rocznica Chrztu Polski jest dobrą okazją do pokazania wielowiekowej wspólnoty wiary i wartości łączących nasze narody.

 

W roku 2015 Targi odwiedziło blisko 30 tysięcy osób. Frekwencja z roku na rok rośnie.  Wpływa na to między innymi rozbudowany program wydarzeń towarzyszących. W tym roku również przygotowywane są spotkania autorskie, wystawy, które niewątpliwie przyciągną wiele osób zainteresowanych ciekawymi i różnorodnymi wydarzeniami, bogatym programem filmowym, a także muzyką chrześcijańską.

 

Targi Wydawców Katolickich to także nagrody.  Stowarzyszenie Wydawców Katolickich do wielu lat przyznaje nagrodę FENIKS 2016, a także Małe FENIKSY. Wręczenie nagród FENIKS 2016 i Uroczysty Koncert odbędą się 9 kwietnia w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie.

 

O nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2016 ubiega się 62 wydawców. Książki i materiały multimedialne zostały zgłoszone w 10 kategoriach. W kategorii literacka wpłynęło 29 zgłoszeń, w kategorii nauki kościelne – 36. W kategorii edytorstwo Kapituła Stowarzyszenia rozważy 25 tytułów, zaś w kategorii książka dla dzieci – 23. O nagrodę w kategorii książka dla młodzieży ubiega się 17 pozycji, w kategorii książka autora zagranicznego – 27. W kategorii tłumacz wpłynęło 11 zgłoszeń, w kategorii seria wydawnicza 18, w kategorii publicystyka religijna – 44. W kategorii multimedia wpłynęło – 10 zgłoszeń, natomiast w kategorii muzyka chrześcijańska – 11. Pełna lista znajduje się na stronie Tragów: www.swk.pl

 

Organizatorami Targów są Zarząd Stowarzyszenia Wydawców Katolickich wraz z Zarządem Zamku Królewskiego w Warszawie, przy wsparciu Konferencji Episkopatu Polski.

 

XXII Targom Wydawców Katolickich ze strony kościelnej patronują: Kongregacja Nauki Wiary z Kardynałem Prefektem Gerhardem L. Müllerem; Papieska Rada Kultury z kardynałem Gianfranco Ravasim, Papieska Rada Środków Społecznego Przekazu z arcybiskupem Claudio Maria Cellim, Nuncjusz Apostolski w Polsce arcybiskup Celestino Migliore, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki, Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak, Przewodniczący Rady Episkopatu Polski ds. Środków Społecznego Przekazu arcybiskup Wacław Depo, Przewodniczący Rady Episkopatu ds. Kultury biskup Wiesław Mering oraz gospodarze miejsca: Metropolita Warszawski kardynał Kazimierz Nycz i Ordynariusz Warszawsko-Praski arcybiskup Henryk Hoser. Po stronie władz świeckich Targom patronują: Obie Izby Parlamentu Polskiego: Sejm RP i Senat RP, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej, Rzecznik Praw Dziecka, Władze Samorządowe Warszawy z Panią Prezydent M.St. Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz.

 

ZOBACZ: Targi Wydawców Katolickich 2016: Debiuty i co dalej? (koncert Magdaleny Frączek,panel medialny)

 

za: swk.pl / radioniepokalanow.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *