XI Marsz Świętości Życia – Warszawa (24 kwietnia 2016)

Logo MŚŻJuż po raz jedenasty ulicami Warszawy w niedzielę, 24 kwietnia, pod hasłem „Człowiek miłosierny życiu zawsze wierny” przejdzie Marsz Świętości Życia, organizowany przez Archidiecezję Warszawską i Diecezję Warszawsko-Praską.

 

Tradycyjnie, marsz poprzedzą Msze Święte sprawowane o godz. 11.00 w warszawskich świątyniach: Archikatedrze św. Jana oraz Katedrze Warszawsko-Praskiej. Po Eucharystiach uczestnicy XI Marszu Świętości Życia spotkają się na Placu Zamkowym, na którym od godz. 12.00 będzie miał miejsce happening pro-life. Podczas happeningu wystąpi zespół Muode Koty. Usłyszmy również świadectwo Tomka „Hioba” Karenko, rapera i wokalisty tego zespołu. Głos zabierze także prof. Bogdan Chazan. O godz. 12.40 marsz wyruszy Krakowskim Przedmieściem w stronę Bazyliki Świętego Krzyża, który zakończy się pod tą świątynią ok. godz. 13.00.

Marszowi Świętości Życia towarzyszy akcja „Pielucha dla Malucha”, podczas której na Placu Zamkowym tego dnia odbędzie się zbiórka pieluch, mleka i artykułów kosmetycznych dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Chyliczkach.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ >>>

za: mat. pras

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *