FESTIWAL
WspierajCHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE FESTIWAL MUZYKI CCM 2018 WARSZAWA 25 LISTOPADA

WYKLĘTY w marcu 2017 w kinach!

 

 

Pełnometrażowy debiut autora scenariusza i reżysera filmu – Konrada Łęckiego jest równocześnie pierwszym filmem produkowanym przez Fundację Między Słowami, założoną w 2008 r. przez aktora Marcina Kwaśnego. Film w marcu 2017 roku będzie miał swoją premierę w kinach.

 

„Wyklęty” opowiada o prawdziwych wydarzeniach. Bohaterami filmu są członkowie zbrojnego podziemia niepodległościowego, walczący z władzą ludową o powojenny kształt Polski. Ludzie ci mimo olbrzymiej przewagi resortu bezpieczeństwa, wspieranego przez radzieckie NKWD, walczyli do końca o swoją sprawę. Większość zginęła, a pamięć o nich została przez reżimowych historyków zakłamana. Do dzisiaj w wielu kręgach – w tym opiniotwórczych – uważani są za bandytów. „Jest to opowieść o naprawdę trudnych czasach, akcja toczy się w Polsce, w drugiej połowie lat 40-tych – mówi autor scenariusza i reżyser Konrad Łęcki – chcemy rzetelnie opowiedzieć o żołnierzach antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, których dzisiaj potocznie określa się mianem ,,Żołnierzy Wyklętych”. Film będzie dość brutalny, ale takie były wtedy realia. Tych ludzi tropiono i zabijano niemal jak zwierzęta. Chcemy pokazać dramatyzm ich sytuacji. Jestem daleki od wybielania kogokolwiek, zależy mi na tym, żeby film był możliwie prawdziwy – dodaje reżyser.
W filmie są odniesienia do czasów współczesnych, bo Żołnierze Wyklęci wciąż są tematem debaty publicznej.
Produkcję rozpoczęto dzięki darowiznom osób prywatnych oraz małych firm i parafii katolickich. Z czasem udało się pozyskać sponsorów, takich jak: Fundacja Samorządność i  Demokracja, Teatr Polski Inc z Nowego Jorku, KRAM S.A., Gmina Sitkówka-Nowiny, Fundacja PGE – Energia z serca oraz Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. Nawiązanie współpracy z Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem, które zostało Strategicznym Sponsorem filmu pozwoliło na zamknięcie etapu zdjęć. Osoby indywidualne wciąż mogą wesprzeć film, zamawiając wydane przez Fundację Między Słowami płyty: film „Pre Mortem” w reżyserii Konrada Łęckiego oraz audiobooki „Raport Rotmistrza Witolda Pileckiego z 1945 r.” i „Grypsy z celi śmierci Łukasza Cieplińskiego” w wykonaniu Marcina Kwaśnego. Więcej informacji na stronie www.fundacjamiedzyslowami.pl
Postprodukcję „Wyklętego” robią firmy DiFactory i Aeroplan Studios.
Dystrybutorem filmu jest firma Kondrat Media.

 

WYKLĘTY

Premiera: marzec 2017

Produkcja: Polska 2017
Reżyseria: Konrad Łęcki
Występują: Wojciech Niemczyk, Marcin Kwaśny, Robert Wrzosek, Jarosław Witaszczyk, Janusz Chabior, Olgierd Łukaszewicz, Marek Siudym.

Zmieniaj z nami muzykę chrześcijańską w Polsce!!!
Wspieraj FUNDACJĘ „CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE”:

Nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe)

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *