Wielkanoc 2017 w TVP

Wielkanoc 2017 i Triduum Paschalne w TVP: Droga Krzyżowa z rzymskiego Koloseum, Orędzie Wielkanocne Kardynała Stanisława Dziwisza, transmisja z Watykanu Mszy Świętej Zmartwychwstania Pańskiego i Urbi et Orbi, transmisja Mszy Świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz koncert na rzecz prześladowanych chrześcijan to najważniejsze propozycje Telewizji Polskiej na Wielkanoc. W świątecznej ofercie TVP znajdą się także filmy, emocjonujące wydarzenia sportowe, specjalne wydania programów rozrywkowych z udziałem gwiazd.

W Wielki Czwartek (13 kwietnia) o godzinie 20:40 w Dwójce przejmujący film dokumentalny o fascynującym życiu i trudnej działalności misyjnej dwóch polskich zakonników zamordowanych w Peru w 1991 roku „Życia nie można zmarnować”. Tuż po nim druga część opowieści o wielkim Polaku – „Karol. Papież, który pozostał człowiekiem” z Piotrem Adamczykiem w roli głównej.

Tradycyjnie już w Wielki Piątek (godz. 20:55) TVP1 i TVP Polonia będą transmitować liturgię Drogi Krzyżowej, odprawianej z udziałem papieża Franciszka w rzymskim Koloseum. A tuż przed nią o godz. 20:25 premiera głośnego filmu dokumentalnego „Tajemnica Benedykta XVI”. Wśród filmowych hitów na wieczór TVP1 proponuje miłosną historię „Wróć do mnie” (godz. 22:45), a w Dwójce widzowie obejrzą film kostiumowy „Hrabia Monte Christo” (godz. 20.05).

W sobotni poranek w Jedynce (godz. 11.30) młodzi dziennikarze z Krakowa w programie „Wielkie Nieba” ukażą pełen szalonych pomysłów kościół, który z coraz większą siłą wdziera się do Internetu. W Dwójce, o zwyczajach związanych ze świętowaniem Wielkanocy w „Podróżach z historią”, opowie Radosław Kotarski (godz. 10:35).  O 20.15 widzowie TVP1, TVP INFO i TVP Polonia wysłuchają orędzia kardynała Stanisława Dziwisza na Wielkanoc.

W Niedzielę Wielkanocną nie może zabraknąć transmisji z Mszy św. Zmartwychwstania Pańskiego pod przewodnictwem papieża Franciszka z Placu Świętego Piotra w Watykanie (TVP1 i TVP Polonia, godz. 9:55). Tuż po niej widzowie obu Anten będą świadkami uroczystego błogosławieństwa Urbi et Orbi.
W Jedynce także wyjątkowy koncert „Nieśmiertelni. Warszawa – Aleppo” poświęcony tematyce prześladowania chrześcijan we współczesnym świecie (godz. 17:30). Trzynaście premierowych utworów w wykonaniu wybitnych polskich wokalistów.


Poniedziałek Wielkanocny, Jedynka rozpocznie od transmisji Mszy Świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach (godz. 7:00) i uroczystej modlitwy Regina Coeli papieża Franciszka z wiernymi w Watykanie (godz. 12:00).

Dla najmłodszych widzów w TVP 1 światowej klasy serial animowany „Księga Ksiąg” (16 i 17 kwietnia godz. 9:25; wszystkie odcinki na antenie TVP ABC od 6.04 do 17.04 o godz. 19.00).

Na interesujące filmy dokumentalne, fabularne i cykliczne programy oraz ulubione seriale na Wielkanoc 2017 zapraszają widzów w święta również pozostałe anteny Telewizji Polskiej: TVP INFO, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia, TVP Seriale, TVP Regionalna, TVP Rozrywka, TVP HD. Emocjonujące wydarzenia sportowe w TVP Sport, a dla najmłodszych widzów filmy i świąteczne odcinki programów edukacyjnych w TVP ABC. Programy i filmy TVP dostępne są także na vod.tvp.pl.

Za: TVP
POLECAMY: KONCERT DEBIUTY 2017
Już po raz siódmy na wiosnę 2017 roku w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce odbędzie się Koncert Debiuty im. Moniki Brzozy. Wsytąpią: Play&Pray Rock and Fire Tomek Jasiński Music. Więcej informacji można znaleźć na www.koncertdebiuty.pl

Honorowy patronat Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy

Zaproszenia: Wpłać dobrowolną wpłatę (sugerujemy 30 zł. albo więcej ) na konto fundacji „Chrześcijańskie Granie”, Dewajtis 3, Warszawa, nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe.debiuty2017)

Koncert Debiuty odbędzie się 23 kwietnia 2017 roku w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce na warszawskich Bielanach. Wydarzenie jest organizowane m.in. poprzez fundację „Chrześcijańskie Granie”, która powstała w lipcu 2015 roku w celu promocji muzyki chrześcijańskiej. Dotychczas laureatami były tacy wykonawcy jak Love Story, Anielsi, Muode Koty, Good God, StronaB, Kanaan, Mocni w Wierze oraz zespół Soudarion.

14 kwietnia 2013 odbyła się III edycja Koncertu Debiuty. Patronką po raz pierwszy została wtedy Monika Brzoza – ewangelizatorka, która zmarła 29 października 2010 po długiej chorobie. „Ja nie umieram. Ja wchodzę w Miłość” – napisała w swoim ostatnim liście. Jej życie było świadectwem ufności w miłosierdzie Boże. Monika od wielu lat była zaangażowana w ewangelizację na juwenaliach, uliczną na Starówce, w szkołę nowej ewangelizacji.

Koncert Debiuty jest organizowany, dzięki wsparciu ludzi dobrej woli. Prosimy i dziękujemy za każdą wpłatę.

FUNDACJA „CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE”:

Nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe)

Więcej informacji o wydarzeniach na WIELKANOC 2017 szukaj na www.kmdm.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *