„Taka sztuka jest darem nieba” – UBOGA aukcja sztuki w Łodzi

UBOGA aukcja - Vera Icon banner

uBOGA aukcja sztuki powstała połączonymi siłami artystów zrzeszonych w grupie Vera Icon. W dominikańskiej galerii „Zielona 13” w Łodzi między 7 a 28 lutego 2016 można zobaczyć i nabyć wyjątkowe dzieła młodych twórców, których główną inspiracją jest relacja ze Stwórcą. Aukcja i finisaż wystawy 28 lutego o 13.00.

Grupa artystyczna Vera Icon, zrzeszająca młodych artystów ze środowiska Akademii Sztuk Pięknych m.in. w Krakowie, Łodzi i Wrocławiu oraz innych środowisk twórczych w Polsce, zaprasza na wystawę połączoną z aukcją prac. Całość dochodu z licytacji zostanie przeznaczona na rozwój grupy. Do nabycia fotografie, grafiki warsztatowe, rysunki, ilustracje, malarstwo, ale także rzeźby czy t-shirt od projektantki. Ceny prac zaczynają się już od 100 zł.

„Świat, do którego sztuka nas wprowadza, którego świadectwo istnienia wciąż jeszcze składa, jest prawdziwy. Taka sztuka – wierzę – jest darem nieba i nieraz przywraca nam pamięć o utraconym raju. Taka sztuka nie powinna być luksusem, intratnym towarem czy dobrą lokatą kapitału. To coś, czego potrzebuje każdy. Chciałbym, żeby sztuka stała się nam bliska. Dlatego pewnie ta aukcja jest uBOGA.”pisze we wstępie do katalogu Tomasz Biłka OP

Wystawę UBOGA możecie oglądać od 7 lutego w dominikańskiej Galerii „Zielona 13” w Łodzi. Prace można nabyć w przedsprzedaży on-line lub osobiście w dniu finisażu wystawy i aukcji 28 lutego 2016 r (start o 13.00, w programie koncert Roma Nowicz). Rezerwacje veraicon.krakow@gmail.com

O grupie Vera Icon

Nazwa grupy wyraża nasze pragnienie wpatrywania się w jedyny Prawdziwy Obraz, vera icon, jakim jest Jezus Chrystus. Vera Icon zrzesza nie tylko twórców związanych ze sztukami wizualnymi, ale również muzyków i literatów, wszystkich, którzy chcą tworzyć na chwałę Pana. Grupa działa zaledwie kilka lat, ale w tym czasie udało nam się zorganizować wiele wspólnych inicjatyw. Bóg obdarza nas pragnieniem, by nieść Jego światło tam, gdzie panuje ciemność. Nieustannie daje nam błogosławieństwo na naszą artystyczną i wspólnotową drogę, czego potwierdzeniem są owoce wspólnej pracy.

Dotychczas wykonali m.in. teledyski dla El Camino czy magda.leny frączek, murale w Łodzi i Krakowie, wnętrze kaplicy u jezuitów i salezjanów w Łodzi. Nasze realizacje można obejrzeć na stronie Vera Icon. W najbliższym czasie będziemy wykonywać wnętrze kościoła w Przemyślu, salę pożegnań w warszawskim hospicjum oraz mural na 800-lecie dominikanów w Łodzi.

Ich głównym celem jest formacja duchowa, ponieważ chcą, aby to właśnie relacja z Bogiem prowadziła ich jako twórców. Spotykają się regularnie na modlitwie w Łodzi i Krakowie. Zapraszają też do współpracy wszystkich młodych artystów, studentów uczelni artystycznych, którzy chcieliby wzrastać się jako twórcy i chrześcijanie. Raz w roku organizują rekolekcje dla artystów, podczas których chętni mogą złożyć roczne ślubowanie członka lub sympatyka Vera Icon, co wiąże się z podjęciem modlitwy za wszystkich twórców, a zwłaszcza tych, którzy nie poznali jeszcze Boga lub bluźnią przeciw Niemu.

za: mat. prasowe

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *