W tym sklepie walutą jest miłosierdzie – ruszyło Radiowe Dzieło Miłosierdzia

Radiowe Dzieło Miłosierdzia RDN Małopolska
otwarcie Radiowego Dzieła Miłosierdzia / fot. Grzegorz Golec RDN

Radiowe Dzieło Miłosierdzia to niezwykły sklep. Walutą w nim nie są pieniądze, ale miłosierdzie. Dzięki specjalnym bonom najubożsi będą otrzymywać w nim produkty spożywcze. Sklep został uroczyście otwarty w Tarnowie. To dzieło diecezjalnej stacji Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

 

– To pionierska inicjatywa charytatywna tego rodzaju w mieście – powiedział biskup tarnowski Andrzej Jeż, który błogosławił przedsięwzięciu.powiedział biskup tarnowski Andrzej Jeż, który błogosławił przedsięwzięciu.

Na początku bony, za które będzie można nabywać towar dostępne będą w siedzibie radia RDN przy ul. Bema 14, w instytucjach, parafiach oraz w samym sklepie. Już teraz coraz więcej instytucji deklaruje pomoc w rozpowszechnianiu bonów dla najuboższych. Jest szansa, że lokalne samorządy także wspomogą inicjatywę poprzez zakup bonów spożywczych, które osoby potrzebujące będą realizowały w radiowej placówce przy ul. Urszulańskiej. W inicjatywę włączył się też wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł oraz prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Przygotowania do uruchomienia Radiowego Dzieła Miłosierdzia trwały kilka miesięcy. Magdalena Iwaniec będzie szefową tego wyjątkowego sklepu. Placówka mieści się w kamienicy przy ul. Urszulańskiej naprzeciwko Kościoła św. Maksymiliana w Tarnowie. Będzie czynna codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10.00 do 15.00.

za: rdn.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *