Tydzień Miłosierdzia dla rodziny

BANER_caritas_rodzina

 

Kościół w Polsce od lat upomina się o prawdziwą i dalekowzroczną politykę prorodzinną. „Caritas dla rodziny” – pod takim hasłem będzie przebiegać 71. Tydzień Miłosierdzia, w dniach 12-19 kwietnia 2015 r. Przygotowuje go Komisja Charytatywna Episkopatu Polski, w której prace włącza się Caritas Polska.- czytamy na episkopat.pl

 

– Kolejny Tydzień Miłosierdzia jest okazją do wsparcia polskich rodzin przez wspólnoty parafialne modlitwą, miłością i pomocą miłosiernego serca – tłumaczy prof. KUL ks. dr hab. Wiesław Przygoda, konsultor Komisji Charytatywnej KEP.

 

Celem Tygodnia Miłosierdzia jest przede wszystkim formacja – budzenie wrażliwości na potrzeby bliźnich: chorych, samotnych, bezrobotnych, bezdomnych i prześladowanych.

 

Od 2013 r. Tydzień Miłosierdzia rozpoczyna się w polskim Kościele w Niedzielę Bożego Miłosierdzia i trwa przez kolejne dni. Wcześniej obchodzony był on w pierwszym tygodniu października. Historia obchodów Tygodnia Miłosierdzia rozpoczęła się 23 lutego 1937 r., kiedy podjęto decyzję o zorganizowaniu Dni Miłosierdzia.

 

Za: episkopat.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *