TBN Polska z dwoma pasmami w ramach TBN Europe

1Fundacja Trinity Broadcasting Network Polska z Gdańska poinformowała, iż od poniedziałku, 4 stycznia 2016 roku zwiększa do dwóch liczbę pasm TBN Polska w ramach kanału TBN Europe. Polskie, godzinne okienka będą teraz emitowane w poniedziałki od 14:00 i w soboty od 15:00. Przypomnijmy, iż od 1 sierpnia br. TBN Polska nadaje raz w tygodniu, w soboty (o 15:00), godzinne pasmo w języku polskim w ramach TBN Europe.

Obecnie w polskim okienku widzowie mogą oglądać takie programy jak „Widziane z góry” czy „Codzienna radość życia”, który prowadzi Joyce Meyer. W sobotę, 26 grudnia br., w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, na antenie zagości także warszawski chór Sienna Gospel Choir. Dodajmy, iż przekaz TBN Europe dostępny jest z satelity Eutelsat Hot Bird (13°E) – emisja jest niekodowana.

Parametry techniczne przekazu satelitarnego TBN Europe:
Eutelsat Hot Bird 13B (13,0°E)
tp. 50 (11,727 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK)

ID: TBN Europe
PID V: 8001 (MPEG-2/SD)
PID A: 8002 (eng)
PID PCR: 8001
SID: 13801
PID PMT: 1817
Provider: TSA
Kodowanie: brak

Fundacja Trinity Broadcasting Network Polska od początku, czyli od 2014 roku, planuje start pełnowymiarowego kanału TBN Polska. Według ostatnich doniesień, stacja ma ruszyć w 2016 roku. Kanał ma nie emitować reklam i ma utrzymywać się m.in. ze wsparcia darczyńców. Siedziba stacji mieści się w Gdyni.

Dodajmy, iż nadawca prezentuje kanał podczas różnego rodzaju spotkań i konferencji. W dniach 29-31 października br. w Mikorzynie koło Konina odbyła się X konferencja „Twój biznes w służbie Królestwa Bożego”. Jej organizatorem była Fundacja Od Biznesu Do Służby. Głównym mówcą tej edycji był Andrzej Gąsiorowski, który w czasie dwóch sesji przybliżył tytułowe zagadnienie konferencji. W gronie chrześcijańskiego biznesu telewizję TBN Polska prezentował jej prezes, Krzysztof Rompa. Natomiast w lutym br. nadawca przedstawił kanał społeczności żydowskiej w Izraelu.

Kanał TBN Polska jest częścią amerykańskiej grupy Trinity Broadcasting Network (TBN). To międzynarodowa i największa na świecie sieć telewizji chrześcijańskiej. Jednym z kanałów tego nadawcy jest TBN Europe. W kwietniu br. uruchomiono stację TBN UK, dedykowaną na rynek brytyjski. TBN emituje programy środowisk protestanckich, katolickich, międzywyznaniowych, mesjanistycznych, organizacji pozarządowych, twórców niezależnych. TBN jest również właścicielem kanałów: The Church Channel, Smile of a Child TV, TBN Enlace i Juce TV. Założycielem TBN był Paul Crouch (zmarł w 2013 roku). Sieć TBN w roku 2013 celebrowała 40. rocznicę powstania. TBN dziś to 29 kanałów telewizyjnych, które tworzą sieć Trinity Broadcasting Family of Networks.

SatKurier.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *