Święty Wojciech ma ponad 120 lat. Urodzinowy piknik nad Maltą

 

Święty Wojciech Dom Medialny zaprasza z okazji swojego 120-lecia na Piknik Rodzinny nad Maltą (od strony stoku narciarskiego). Święty Wojciech to wydawca książek, ale i czasopism: Tygodnika Przewodnik Katolicki, miesięczników: Króluj nam Chryste, Katecheta czy Mały Przewodnik Katolicki. W ramach obchodów przewidziana jest gala jubileuszowa 26 września 2017 roku. 

 

Święty Wojciech Dom Medialny jest jednym z najstarszych działających polskich wydawców. Spółka powstała w 1897 roku w Poznaniu, dzięki staraniom abpa Floriana Stablewskiego. Początki łączą się z myślą stworzenia polskiego czasopisma katolickiego dla Wielkopolan. W styczniu 1895 r. ukazał się pierwszy numer „Przewodnika Katolickiego” – tygodnika dla rodzin i bractw chrześcijańskich. Od początku z tygodnikiem związany był wybitny społecznik ks. Józef Kłos. Czasopismo szybko zyskało ogromną popularność, a zainteresowanie polskojęzyczną literaturą katolicką w zaborze pruskim było tak duże, że arcybiskup Florian Stablewski wykupił udziały Spółki Akcyjnej „Kurier Poznański” i 17 grudnia 1897 r. przekształcił ją w Spółkę Akcyjną „Drukarnia i Księgarnia św. Wojciecha”, a w języku niemieckim: St. Adalbert Druckerei und Buchhandlung. Nowa nazwa wyraźnie wskazywała na cele, jakie arcybiskup postawił przed spółką. DiKŚW miała budzić ducha religijnego i patriotycznego wśród polskich katolików, dlatego właśnie jej patronem został św. Wojciech. W ramach spółki powołano do życia księgarnię wysyłkową i wydawnictwo. – czytamy na stronie www.swietywojciech.pl

 

Program festynu rodzinnego na Malcie: 

 

Wśród bezpłatnych atrakcji: dmuchańce, wata cukrowa i popcorn na hasło: ŚWIĘTY WOJCIECH JUBILEUSZ

15:00 – 18:00
– bajkoczytanie,
– warsztaty i animacje dla dzieci,
– profilaktyczne badania zdrowotne
18:00 – koncert Arki Noego (wstęp wolny)
20:00 – koncert Voo Voo (wstęp wolny)
ok. 21.15 – pokaz sztucznych ogni

Więcej na www.piknik.swietywojciech.pl

 

Zmieniaj z nami muzykę chrześcijańską w Polsce!!!
 
Modlitwa, post i …. dziesięcina. Wspieraj nas…Wspieraj FUNDACJĘ „CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE„: Nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe)

 

 

Fundacja Chrześcijańskie Granie – powstała w 2015 roku. Jej patronem jest św. Filip Neri – pomysłodawca i twórca Oratorium. Fundacja zajmuje się kompleksową promocją muzyki chrześcijańskiej w Polsce poprzez wsparcie amatorów, debiutantów i promocje zawodowej sceny. Od 2015 organizuje Festiwal Chrześcijańskie Granie (w tym roku 26 listopada odbędzie się 7 edycja) i Koncert Debiuty im. Moniki Brzozy. Współpracuje z innymi festiwalami, wydawcami czy instytucjami takimi jak: KCK Dobre Miejsce, Radio WarszawaRdn Małopolska czy Oratorium św. Jana Bosko.

 

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *