Święto Dziękczynienia 2015 – znamy pierwsze szczegóły

Święto Dziękczynienia - 7 czerwca 2015
źródło: KMDM / wikipedia.pl / CC BY-SA 3.0

Jak co roku – 7 czerwca 2015 roku będziemy obchodzić Święto Dziękczynienia, które szczególne swoje miejsce ma przy Świątyni Opatrzności Bożej na Polach Wilanowskich w Warszawie. KMDM dotarł do pierwszych informacji organizacyjnych. W tym roku odbywać będzie się pod hasłem „Królowo Rodzin – dziękujemy i zawierzamy”, a szczególnym kontekstem historycznym będzie 70 rocznica zakończenia II Wojny Światowej. – podaje serwis i sklep www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Święto zostało ustanowione w 2008 roku przez arcybiskupa Kazimierza Nycza, lecz odwołuje się bezpośrednio do historycznych tradycji, jest bowiem kontynuacją inicjatyw podjętych jeszcze w czasach Sejmu Czteroletniego (1792). W czasie sejmu postanowiono bowiem złożyć Bogu specjalny dar wotywny w podzięce za możliwość uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Darem tym miała stać się Świątynia Najwyższej Opatrzności. Ówczesnego planu niestety nie zrealizowano, ale w czasach współczesnych inicjatywę podjęto na nowo, budując Świątynię Opatrzności Bożej.

 

„Czerwcowy termin Dnia Dziękczynienia ma wyrażać naszą wdzięczność i pamięć o Janie Pawle II, którego pielgrzymki do Ojczyzny rozpoczynały się z początkiem czerwca. Dzień ten ma przypominać, że Prawdziwym Wotum jest Polska Bogu wdzięczna, a budowa Świątyni Opatrzności Bożej powinna łączyć się z umacnianiem idei dziękczynienia wśród Polaków.” – piszą organizatorzy – Centrum Opatrzności Bożej.

 

Dotarliśmy do pierwszych informacji o programie tegorocznego święta. W związku z 70 rocznicą zakończenia II Wojny Światowej szczególne miejsce wśród zaproszonych gości będzie miało Wojsko Polskie oraz organizacje harcerskie. Tradycyjnie odbędzie się procesja z pl. Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie poza uroczystą mszą św. będą miały miejsce różne wydarzenia kulturalne i koncerty. Odbędzie się też gra rodzinna „Dziękuję – bo dary otrzymuję”.

 

Zarys programu obchodów Święta Dziękczynienia – 7 czerwca 2015 roku w Warszawie.

 

8.00 – 12.00 – procesja z kopią obrazu MB Częstochowskiej

12.00 – 14.00 – uroczysta msza św.

14.00 – Otwarcie Miasteczka dla Dzieci, wystawy wojskowej, Teatru XXI wieku

14.00 – 15.00 – koncert Arki Noego

15.00 – 21.00 – Festiwal muzyki chrześcijańskiej „Wiara i Nadzieja”- zobacz program na www.chrzescijanskiegranie.pl

21.00 – wspólna modlitwa uwielbienia

21.37 – iluminacja Świątyni i zakończenie

 

Program również dostępny na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Ekipa KMDM będzie śledziła nowe informacje o artystach i wydarzeniach, które będą miały miejsce podczas Święta Dziękczynienia, zapraszamy do zapisania się do naszego newlettera by być zawsze na bieżąco.

 

za: KMDM / dniwolne.nf.pl / centrumopatrznosci.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *