TRZY SNY – bajeczna płyta Kuby Kornackiego. (recenzja)

Bajeczna płyta Kuby Kornackiego – recenzja

W marcu 2018 pojawi się długo oczekiwana płyta Kuby Kornackiego TRZY SNY. Całość zapowiada się „bajecznie”. Teksty Kornackiego przenoszą nas w „niebo-krację”, a muzyka dopełnia wyjątkowy charakter płyty. Na albumie usłyszymy znakomitych polskich muzyków jazzowych: Cezarego Paciorka, Grzegorza Nadolnego i Macieja Afanasjewa. Kuba Kornacki z nowym wydawnictwem wchodzi do pierwszej ligi polskiej sceny muzycznej. Pamiętam, gdy pierwszy raz usłyszałem projekt TRZY SNY, to wtedy powiedziałem: „wiedziałem, że to będzie dobre. Ale nie aż tak.” Debiut Kornackiego w 2013 roku z zespołem Kanaan pokazał, że muzyka z dobrym przesłaniem może być jak to ujął Marcin Jakimowicz „zaskakująca, twórcza, radosna, namiętna i szalona”. Dzisiaj poprzez album TRZY SNY podnosi wyraźnie poprzeczkę na rynku wydawniczym.

KUBA KORNACKI I KANAAN wystąpi z nowym albumem TRZY SNY na 8.FESTIWALU CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE

 

TRZY SNY to nie tylko płyta CD, ale i nagranie DVD  oraz książka ze zdjęciami m.in koncertu. Album, dzięki bogatemu wydaniu oddaje cały charakter działania Kuby Kornackiego. Muzyka, którą tworzy łączy krainę łagodności z piosenką aktorską i autorską. Nagranie wizualne i zdjęcia dopełniają cały koncept. Dlatego już dzisiaj można powiedzieć, że w roku 2018 „Trzy Sny” znajdą się wśród wydawnictw niebanalnych i zaskakujących. Muzycznie i tekstowo widać inspiracje u najlepszych, nie zatracając przy tym oryginalności. Moim zdaniem najbliżej Kubie Kornackiemu dzisiaj do Grzegorza Turnaua, który lubi eksperymentować w różnych stylistykach i formach.

Album wspaniale dopełniają kobiece głosy Pauliny Grochowskiej i Oksany Terefenko. Słyszymy je w utworach „Do Twoich stóp”,”Suita”, „Pustynia”. Na płcie znajdziemy znakomite, balladowe utwory. One podbiją tysiące polskich serc. Wśród nich znajduje się zapowiadający płytę „Wojownik”, pięknie zaaranżowany „Wędrowiec” czy tytułowe „Trzy Sny”, do których wracam najczęściej. Na krążku nie  zabraknie utworu „Bossa nova dla Mamy”, który przez kilka tygodni nie schodził z 1. miejsca listy przebojów Radia Warszawa. Zaskoczą z pewnością utwory utrzymane w klimacie piosenki aktorskiej :”Glonojad”, „Anioł” czy „Niebo-skłony”. Poprzez swoją oryginalność i poetycki charakter album TRZY SNY trafi szczególnie do odbiorcy poszukującego wartościowej muzyki z dobrym i pięknym tekstem. Będzie to jedna z najciekawszych premier tego roku!

 

 

 

Ocena:5/5

Album „Trzy Sny” Kuby Kornackiego i zespołu Kanaan będzie dostępny w drugiej połowie marca 2018 na stronie www.edycja.pl.
Utwór „Wojownik” zapowiada wydawnictwo.

 

TRZY SNY – BAJECZNA PŁYTA 2018

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *