Rozpoczyna się Festiwal Muzyki Gospel w Gniewie. Na scenie Szcześniak, Iwaneczko, Kukulska, Gospel Celebratefest…

XXI edycja festiwalu Muzyki Gospel w Gniewie rozpoczyna się koncertami muzyki Gospel: Colin Williams & Gospel Celebratefeat oraz zespołu Andrzej Nowak Złe Psy. Już od kilku dni trwają warsztaty muzyki Gospel. Bierze w nich ponad 300 osób, które przygotowują się do niedzielnego koncertu „CREDO in Misericordiam Dei”. W sobotę na scenie wystąpi Mietek Szcześniak z ostatnim projektem NIERÓWNI, znany z Voice of Poland Krzysztof Iwaneczko oraz Natalia Kukulska. Festiwal co roku gromadzi kilkanaście tysięcy osób. 
Program koncertów festiwalowych – Gniew 2017
11 sierpnia 2017 – piątek
– Colin Williams & Gospel Celebratefeat. Gabi Gąsior & Holy Noiz,
12 sierpnia 2017 – sobota
– Natalia Kukulska,
– Krzysztof Iwaneczko,
– Mieczysław Szcześniak,
13 sierpnia 2017 – niedziela
– koncerty finałowe warsztatów gospel,
koncert pod kierunkiem Adama Sztaby.
Wystąpią:
Anna Serafińska,
Olga Szomańska,
Wayne Ellington,
Krzysztof Iwaneczko,
Marek Bałata,
Grzegorz Wilk,
Adam Krylik
oraz połączona orkiestra szkół muzycznych w Bydgoszczy i Gdańsku
i chór złożony z uczestników warsztatów wokalnych Festiwalu Gospel.

Tytuł koncertu ma odniesienie do hasła Światowych Dni Młodzieży:Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.Ten koncert uwielbienia będzie wydarzeniem ekumenicznym. Na scenie spotkają się chrześcijanie z różnych wspólnot. Wybrzmią dzisiaj mocne słowa modlitwy o jedność Kościoła: „Jezu, wybaczam, że Kościół nadal jest podzielony – przez co jesteśmy zgorszeniem dla świata. Ucz nas jedności – mimo różnorodności”. Kierownikiem muzycznym koncertu i dyrygentem jest znakomity kompozytor – Adam Sztaba. Scenariusz koncertu stworzył założyciel dwóch chórów gospel w Polsce – franciszkanin, o. Lech Dorobczyński OFM. Autorami tekstów modlitw są: krakowski biskup pomocniczy Grzegorz Ryś i o. Lech Dorobczyński OFM. – czytamy na stronie festiwalu

 

Festiwal Gospel odbywa się od kilku lat w miejscowości Gniew. W ramach wydarzenia przybywa kilkaset młodych ludzi na warsztaty, natomiast tysiące na Festiwal. Gniew staje się stolicą dobrej muzyki. Na koncerty poza gwiazdami polskiej i zagranicznej sceny chrześcijańskiej przybywają popularne zespoły ze sceny świeckiej – m.in. Budka Suflera czy Bajm. Festiwal wpisał się w mapę kulturalną Polski.

Wstęp na wszystkie koncert bezpłatny!

WSPIERAJ FUNDACJĘ CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE, WSPIERAJ FESTIWAL CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE!

JUŻ DZISIAJ MOŻNA WESPRZEĆ ORGANIZACJĘ VII FESTIWALU CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE POPRZEZ WPŁATY NA NASZE KONTO: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909, FUNDACJA „CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE”, UL.DEWAJTIS 3, 01-815 WARSZAWA (TYTUŁEM: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE). ZA WSZELKI DAR SERCA DZIĘKUJEMY!

INFORMACJE O FESTIWALU BĘDZIE MOŻNA ZNALEŹĆ NA STRONIE WWW.FESTIWAL.CHRZESCIJANSKIEGRANIE.PLFESTIWAL CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE ODBĘDZIE SIĘ 26 LISTOPADA W WARSZAWIE. WYSTĄPIĄ: GOSPEL RAIN, MUODE KOTY, PLAY & PRAY, TOMASZ JASIŃSKI MUSIC ORAZ ZESPOŁY BIORĄCE UDZIAŁ W KONCERCIE PREMIERY 2017. WYDARZENIE ROZPOCZNIE EUCHARYSTIA NA ARENIE URSYNÓW. ZAPRASZAMY NA WIELKIE UWIELBIENIE PANA BOGA.

 

Zmieniaj z nami muzykę chrześcijańską w Polsce!!!
Wspieraj FUNDACJĘ „CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE”:

Nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909

(TYTUŁEM: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE)

WWW.FUNDACJA.CHRZESCIJANSKIEGRANIE.PL

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *