RDN Małopolska tarnowskim Mecenasem Kultury 2016!

RDN Małopolska mecenasem kultury 2016
źródło: RDN Małopolska

RDN z tytułem MECENASA KULTURY 2016! W Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego rozdano Nagrody w Dziedzinie Kultury Miasta Tarnowa, Stypendia Artystyczne oraz tytuły Nauczyciel z Kulturą dla pedagogów korzystających i promujących wśród uczniów wydarzenia kulturalne w mieście. Nagrodę Mecenasa Kultury dla radia RDN Małopolska odebrał dyrektor radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, ks. Jacek Miszczak. 

 

RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz to jedne z najpopularniejszych rozgłośni radiowych w regionie. Z powodzeniem konkurują z sieciami ogólnopolskimi takimi jak RMF i Radio Zet. Sobotnia uroczystość tylko to potwierdza. Wśród działań promujących kulturę warto wspomnieć organizację koncertów dobrych artystów, także z kręgu muzyki chrześcijańskiej. Podczas koncertów radiowych wystąpili tacy artyści jak: magda.lena frączek, HIOB, Krzysztof Bigaj czy też Arkadio.

ks. Jacek Miszczak w rozmowie z RDN Małopolska mówił: – Stojąc na scenie, po raz kolejny, uświadomiłem sobie jak szeroką misję ma radio. To wielowymiarowe i wielowątkowe oddziaływanie – od kultury, sportu, poprzez sprawy społeczne, interwencje na rzecz ludzi, wychodzenie naprzeciw potrzebom religijnym, duchowym, na potrzebach osób chorych i potrzebujących skończywszy – dodał ks. Jacek Miszczak. 

 

Nagrodę za twórczość artystyczną otrzymał laureat dwóch najbardziej prestiżowych nagród fotograficznych Grand Press Photo i BZW BK Press Photo, fotograf, Tadeusz Koniarz.

Nagrodę za całokształt twórczości artystycznej oraz medal Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymali Teresa i Henryk Błażejowie, właściciele agencji muzycznej Inter Art, organizatorzy m.in. Festiwali Muzyki Odnalezionej i koncertów letnich w Parku Sanguszków. Nadzieją Roku utytułowano młodego muzyka Kevina Mielewczyka. Piotra Pociaska nagrodzono za upowszechnianie kultury. Na zakończenie Gali, wystąpił Krzysztof Napiórkowski z zespołem.

źródło: rdn.pl / mat. prasowe

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *