FESTIWAL
WspierajCHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE FESTIWAL MUZYKI CCM 2018 WARSZAWA 25 LISTOPADA

Radio Profeto.pl gra dla nas już od roku!

Radio Profeto

26 czerwca 2015 roku internetowe, jeszcze internetowe, Radio Profeto.pl obchodzi swoje pierwsze urodziny. A wszystko zaczęło się od Słowa… Radio Profeto.pl rozpoczęło nadawanie 26 czerwca 2014 roku w Wigilię Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, patronalnego święta Księży Sercanów – wydawcy Profeto.pl. W tej chwili nadaje 24h na dobę, posiada dwa studia w Stadnikach i Warszawie oraz realizuje transmisje na żywo w całej Polsce. Jak zapowiada szefostwo stacji – to nie koniec planów rozwoju.

 

Radio Profeto.pl to olbrzymia ambona ewangelizacyjna: codzienne modlitwy, transmisje Mszy św., chrześcijańska muzyka, audycje autorskie, konferencje, ewangelia dla dzieci oraz transmisje on-line z wydarzeń rekolekcyjnych. Radio Profeto.pl współpracuje także z innymi rozgłośniami katolickimi tworząc wspólne przedsięwzięcia w ramach wspólnego celu – bycia narzędziem w ewangelizacji.

 

W misję Sercańskiego Portalu Ewangelizacyjnego od początku było wpisane głoszenie Słowa Bożego.

„Wokół Profeto.pl powstała liczba grupa wiernych Czytelników, którym brakowało Radia z dobrą chrześcijańską muzyką i ciekawymi programami autorskimi. Sprostaliśmy temu wyzwaniu i po kilkumiesięcznych testach wystartowaliśmy ze studiem i 24 godzinnym programem.”mówi szefostwo Profeto.pl

Przez ten rok zmieniło się bardzo wiele. Cały czas się zmienia, zawsze na lepsze, ku nowym wyzwaniom z profesjonalnym technicznym zapleczem. Było studio w Nowym Sączu, Stopnicy, a obecnie w Stadnikach i w Warszawie. A to nie koniec. W Stadnikach w kwietniu 2015 roku powstała siedziba Grupy Profeto.pl, a w niej przede wszystkim główne studio emisyjne, reżyserka oraz studio nagrań. Radio Profeto.pl zostało wyposażone w profesjonalne urządzenia oraz rozwiązania, które zapewniają największy komfort pracy.

Do zespołu Radia Profeto.pl dołączył Grzegorz Kasjaniuk, który jest dyrektorem sercańskiej rozgłośni. Wcześniej był dziennikarzem, szefem muzycznym, kierownikiem reklamy i promocji, managerem PRO Studio oraz sekretarzem programowym Polskiego Radia Olsztyn. W Radiu Profeto.pl zarządza rozgłośnią i prowadzi audycję o zagrożeniach duchowych w muzyce: „Kogo słuchasz?”. Publikuje również w prasie katolickiej.

W Radiu Profeto.pl przygotował pierwszą profesjonalną ramówkę, playlistę, jingle oraz nową formę działania mobilnego studia. Kolejne zmiany zostaną wprowadzone po okresie wakacyjnym.

Radio Profeto.pl dysponuje dwoma studiami radiowymi, które mieszczą się w Stadnikach oraz Warszawie. W stołecznym oddziale pracuje znany i ceniony dziennikarz – Piotr Zworski. Wspomniane mobilne studio pozwala realizować transmisje z wielu wydarzeń ewangelizacyjnych. W ostatnim czasie we współpracy z Zespołem ds. Nowej Ewangelizacji przy KEP zorganizowano m.in. transmisję oraz studio „na żywo” z Odbudowanej w Krakowie oraz z III Ogólnopolskiego Kongresu Nowej Ewangelizacji „Ewangelizacja w środowisku wiejskim” w Skrzatuszu.

W nadchodzącym czasie najważniejszymi wyzwaniami dla rozgłośni radiowej, sercańskiego dzieła nowej ewangelizacji, obok przyznanego miejsca na multipleksie cyfrowym, będzie uzyskanie częstotliwości naziemnej i sfinansowanie zakupu konsolety cyfrowej.

Profeto - pierwszy roczek

za: mat.prasowe

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *