Radio Profeto.pl gra dla nas już od roku!

Radio Profeto

26 czerwca 2015 roku internetowe, jeszcze internetowe, Radio Profeto.pl obchodzi swoje pierwsze urodziny. A wszystko zaczęło się od Słowa… Radio Profeto.pl rozpoczęło nadawanie 26 czerwca 2014 roku w Wigilię Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, patronalnego święta Księży Sercanów – wydawcy Profeto.pl. W tej chwili nadaje 24h na dobę, posiada dwa studia w Stadnikach i Warszawie oraz realizuje transmisje na żywo w całej Polsce. Jak zapowiada szefostwo stacji – to nie koniec planów rozwoju.

 

Radio Profeto.pl to olbrzymia ambona ewangelizacyjna: codzienne modlitwy, transmisje Mszy św., chrześcijańska muzyka, audycje autorskie, konferencje, ewangelia dla dzieci oraz transmisje on-line z wydarzeń rekolekcyjnych. Radio Profeto.pl współpracuje także z innymi rozgłośniami katolickimi tworząc wspólne przedsięwzięcia w ramach wspólnego celu – bycia narzędziem w ewangelizacji.

 

W misję Sercańskiego Portalu Ewangelizacyjnego od początku było wpisane głoszenie Słowa Bożego.

„Wokół Profeto.pl powstała liczba grupa wiernych Czytelników, którym brakowało Radia z dobrą chrześcijańską muzyką i ciekawymi programami autorskimi. Sprostaliśmy temu wyzwaniu i po kilkumiesięcznych testach wystartowaliśmy ze studiem i 24 godzinnym programem.”mówi szefostwo Profeto.pl

Przez ten rok zmieniło się bardzo wiele. Cały czas się zmienia, zawsze na lepsze, ku nowym wyzwaniom z profesjonalnym technicznym zapleczem. Było studio w Nowym Sączu, Stopnicy, a obecnie w Stadnikach i w Warszawie. A to nie koniec. W Stadnikach w kwietniu 2015 roku powstała siedziba Grupy Profeto.pl, a w niej przede wszystkim główne studio emisyjne, reżyserka oraz studio nagrań. Radio Profeto.pl zostało wyposażone w profesjonalne urządzenia oraz rozwiązania, które zapewniają największy komfort pracy.

Do zespołu Radia Profeto.pl dołączył Grzegorz Kasjaniuk, który jest dyrektorem sercańskiej rozgłośni. Wcześniej był dziennikarzem, szefem muzycznym, kierownikiem reklamy i promocji, managerem PRO Studio oraz sekretarzem programowym Polskiego Radia Olsztyn. W Radiu Profeto.pl zarządza rozgłośnią i prowadzi audycję o zagrożeniach duchowych w muzyce: „Kogo słuchasz?”. Publikuje również w prasie katolickiej.

W Radiu Profeto.pl przygotował pierwszą profesjonalną ramówkę, playlistę, jingle oraz nową formę działania mobilnego studia. Kolejne zmiany zostaną wprowadzone po okresie wakacyjnym.

Radio Profeto.pl dysponuje dwoma studiami radiowymi, które mieszczą się w Stadnikach oraz Warszawie. W stołecznym oddziale pracuje znany i ceniony dziennikarz – Piotr Zworski. Wspomniane mobilne studio pozwala realizować transmisje z wielu wydarzeń ewangelizacyjnych. W ostatnim czasie we współpracy z Zespołem ds. Nowej Ewangelizacji przy KEP zorganizowano m.in. transmisję oraz studio „na żywo” z Odbudowanej w Krakowie oraz z III Ogólnopolskiego Kongresu Nowej Ewangelizacji „Ewangelizacja w środowisku wiejskim” w Skrzatuszu.

W nadchodzącym czasie najważniejszymi wyzwaniami dla rozgłośni radiowej, sercańskiego dzieła nowej ewangelizacji, obok przyznanego miejsca na multipleksie cyfrowym, będzie uzyskanie częstotliwości naziemnej i sfinansowanie zakupu konsolety cyfrowej.

Profeto - pierwszy roczek

za: mat.prasowe

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *