Radio Profeto.pl dołączyło do Forum Rozgłośni Katolickich,

Radio Profeto

Radio Profeto zostało włączone do Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich. W Zamościu odbyło się spotkanie Rozgłośni Katolickich. Radio Profeto.pl rozpoczęło nadawanie 26 czerwca 2014 roku w Wigilię Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa, patronalnego święta Księży Sercanów – wydawcy Profeto.pl. W tej chwili nadaje 24h na dobę, posiada dwa studia w Stadnikach i Warszawie oraz realizuje transmisje na żywo w całej Polsce.

Jak mówi ks. Michał Olszewski SCJ, dla Radia Profeto to ogromna szansa na to, by uczyć się profesjonalnego tworzenia radia od innych, ale także do dzielenia się bez kompleksów tym, co udało się wypracować przez prawie 3 lata od powstania sercańskiej rozgłośni, szczególnie w przestrzeni internetowej, w której dzisiaj najłatwiej dotrzeć do słuchacza.

 

Radio Profeto.pl z nieoficjalnych informacji ubiega się w tym momencie o koncesje do nadawania naziemnego.

We wrześniu 2013 roku, z inicjatywy dyrektorów katolickich rozgłośni radiowych, powołano do życia Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich. Dwa miesiące później, 14 listopada wyznaczono prezydium niniejszego forum. Mówiąc ogólnie FNRK to „przestrzeń”, w której spotkały się niezrzeszone stacje, działające samodzielnie na terenie Polski. Stacje których właścicielem są diecezje bądź też wspólnoty zakonne.Forum posiada statut przyjęty przez KEP, w oparciu o który wybrano Prezydium Forum. Głównym celem jest jak najściślejsza współpraca tak w wymianie programowej jak też podejmowaniu wspólnych inicjatyw. Niewątpliwie nasze plany sięgają daleko i są bardzo mocno sprecyzowane. Mamy nadzieję, że przy determinacji i wspólnym działaniu uda nam się je zrealizować. Naszą siłą jest lokalność. To jest to co nas wyróżnia i daje wiele możliwości nie zamykając nam drogi do wspólnego działania.

Za: Profeto / Radio Katolickie/ KMDM
WSPIERAJ MUZYKĘ CHRZEŚCIJAŃSKĄ!
Już 23 kwietnia o 17.00 na scenie Dobrego Miejsca przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie zapraszam na 7.edycję Koncertu Debiuty, w którym wystąpi: (uwielbieniowo – jazzowy) Play & Pray, (rockowy) Rock and Fire, (popowo- uwielbieniowy) – Tomasz Jasiński Music i laureaci Debiutów 2016 – (hip-hopowe) Muode – Koty.

 Zapraszamy firmy, parafie, instytucje i osoby do współpracy. Dziękujemy już dzisiaj za każdą wpłatę. Dla osób, które dokonają przelewu na minimum 100 zł. zaproszenia wyślemy pocztą. Wystarczy zrobić przelew na konto na numer: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe.debiuty2017) – Fundacja Chrześcijańskie Granie, Dewajtis 3, Warszawa.

Niech dar jaki Państwo przekażą będzie na czas Wielkiego Postu jałmużną na cele ewangelizacyjne. Dziękuje za hojne i otwarte serca. Więcej: www.koncertdebiuty.pl

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *