Radio Profeto.Pl 92,1 MHz z koncesją

Podczas posiedzenia 30 marca br., KRRIT przyznała koncesję dla Fundacji Profeto.pl – Sercański Sekretariat Na rzecz Nowej Ewangelizacji – Radio Profeto.Pl 92,1 MHz.

Koncesja ma charakter programu radiowego o zasięgu lokalnym (województwo małopolskie, stacja nadawcza Skomielna Czarna Polana), o charakterze społeczno-religijnym. Nadawane w nim mają być audycje ewangelizacyjne, transmisje z ważnych wydarzeń związanych z życiem Kościoła oraz różne gatunki muzyki chrześcijańskiej.

To dla nas historyczny moment. Po pierwsze dla Polskiej Prowincji Księży Sercanów, która jest fundatorem Fundacji Profeto.pl. Jest to bowiem mocne nawiązanie do naszego założyciela o. Jana Leona Dehona, który już w XIX w. działał na ówczesnym rynku medialnym i zachęcał nas do wyjścia z zakrystii i poszukiwania nowych form ewangelizacji” – napisał. ks. Michał Olszewski SCJ. „Dla Fundacji Profeto.pl jest to zwieńczenie ponad 1,5 rocznego żmudnego procesu, który kosztował nas wiele sił i zaangażowania. (…) Jesteśmy szczęśliwi, że robimy ten wielki krok naprzód, a Radio Profeto wchodzi w świat radiofonii przygotowane pod względem technicznym i programowym (…)” – dodaje ks. Olszewski.

PortalMedialny.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *