Przeczytaj całe Pismo Święte – Biblia90dni rusza 1 stycznia!

Biblia90dni

„Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił św. Hieronim. Wszyscy znamy najważniejszą księgę w dziejach świata, ale czy aby na pewno? 1 stycznia 2017 rusza ogólnopolska akcja „Biblia90dni”. W ciągu trzech miesięcy, dzięki specjalnie napisanej aplikacji będzie można przeczytać CAŁĄ Biblię.

Tak często razem z Nowym Rokiem podejmujemy wyzwania, dobre postanowienia. Chcemy zmienić coś w naszym życiu. Tymczasem pomysłodawcy akcji chcą zacząć od rzeczy podstawowej – poznania Boga, a przez to doświadczenia mocy Bożej, która zmienia życie.

„Jest to wyzwanie, które nie ma na celu ćwiczenia się w postanowieniach, ani kształtowania silnej woli, czy organizacji czasu, ale powierzenie siebie Jezusowi ze świadomością, że tylko poprzez zaproszenie Go do swego serca to wyzwanie może zostać zakończone sukcesem.”mówią organizatorzy akcji.

Na stronie akcji znajdziemy 90-dniowy harmonogram przeczytania całej Biblii. Fragment na każdy dzień obejmuje ok. 14 stron (w zależności od wydania Pisma Świętego). Nie trzeba zawsze mieć przy sobie edycji papierowej, gdyż dzięki współpracy z Edycją Św. Pawła, aplikacja Biblia90dni zawiera tekst tłumaczenia Pisma Świętego. Jest ona całkowicie bezpłatna i dostępna na telefony z systemem Android. (pobierzecie ją TUTAJ)

„Czytając Słowo Boże, także nam jest głoszone Słowo Boże, bo kiedy zaczynamy czytać, sam Chrystus przemawia do nas.”mówi ks. Rafał Jarosiewicz, dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej i prezes fundacji 'SMS z Nieba'.

Dla tych, którzy nie mogą albo nie chcą instalować aplikacji, na stronie www.biblia90dni.pl można znaleźć harmonogram w formacie .pdf do pobrania i samodzielnie studiować Biblię.

„Przeczytanie Biblii razem pozwoli nam rozmawiać o tym samym Bogu, mówić tym samym językiem o sprawach duchowych”mówi s. M. Tomasza CSC, współorganizatorka rekolekcji 'Jezus na Stadionie'.

Pomysłodawcami akcji jest wspólnota „Pocieszyciele Maryi”, która spotyka się w parafii MB Nieustającej Pomocy w Warszawie przy ul. Nobla 16. Projekt organizowany jest we współpracy z Fundacją „Ja jestem”. Patronami medialnymi są Salve TV, RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, Edycja św. Pawła oraz Szkoła Nowej Ewangelizacji. Zerknijcie też na wydarzenie na facebooku.

za: mat.pras

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *