Prezydent obejrzał „Pileckiego”. Premiera już dzisiaj!

PILECKI Pokaz dla Prezydenta RP 01
mat. prasowe / enterPR

Dzisiaj do kin wchodzi film „Pilecki” w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego. Jest to pierwszy fabularyzowany dokument o jednym z największych bohaterów polskiego podziemia w czasie II wojny światowej. 24 września, na specjalnym pokazie w Muzeum Powstania Warszawskiego wspólnie z kombatantami film obejrzał Prezydent RP – Andrzej Duda.

 

Jest to dokument fabularyzowany, przedstawiający historię rotmistrza Witolda Pileckiego, od czasów jego młodości, poprzez działania w czasie II wojny światowej, aż do uwięzienia i śmierci. Uroczysta premiera filmu „Pilecki” odbędzie się wieczorem w warszawskim kinie Wisła. Nastepnie trafi on do kin w całej Polsce.

 

W czwartek 24 września film „Pilecki” został przedpremierowo wyświetlony dla Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy w Muzeum Powstania Warszawskiego. Na pokazie obecni byli również kombatanci. Przed projekcją filmu Prezydent wygłosił krótkie przemówienie, w którym podkreślił ważność postaci Rotmistrza Witolda Pileckiego, jako bohatera narodowego. Pokaz został zorganizowany przez dystrybutora filmu – Michała Kondrata oraz Dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego – Jana Ołdakowskiego. Obsługą promocyjną filmu zajmuje się firma enterPR.

 

 

Na temat filmu w mediach pojawiły się różne opinie. Serwis kmdm.pl  o „Pileckim” napisał :

„Czy da się nakręcić film bez wsparcia dużych sponsorów i instytucji filmowych? ,,Pilecki”  w reżyserii Mirosława Krzyszkowskiego jest dowodem na to, że można. Fabularyzowany dokument sal kinowych raczej nie zawojuje, ale jest niezłym kinem edukacyjnym. I tej roli się sprawdzi.”

Czytaj: Patriotyczne ruszenie ufundowało film edukacyjny – „Pilecki” naszym okiem. )

 

Wiele innych dobrych filmów znajdziecie na stronie naszego partnera – www.chrzescijanskiegranie.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *