Powstała aplikacja mobilna o Matce Bożej Nieustającej Pomocy

 

Już ponad 10 tysięcy osób ściągnęło i używa na swych telefonach mobilnej aplikacji o Matce Bożej Nieustającej Pomocy „Mary, pray for us”. Została przygotowana przez redemptorystów z Prowincji Denver w USA. – czytamy na stronie REDEMPTOR.PL

 

Powstanie zostało zainspirowane przez br. Dana Korna CSsR. Jest to łatwy w użytku, siedmiodniowy kurs rekolekcyjny zbliżający ludzi do Boga przez refleksje, modlitwy i obrazy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Niedawno obchodziliśmy 150-tą rocznicę odnowienia kultu Jej świętej ikony. – informuje serwis warszawskiej prowincji Redemptorystów.

 

Aplikacja oferuje także rozważania w wersji audio do korzystania w cyklu miesięcznym. Inspiracją są dzieła św. Alfonsa Liguori, Założyciela Redemptorystów, kazania redemptorystów o Matce Bożej Nieustającej Pomocy, kazania br. Dana Korna CSsR i pisma o. Dennisa Billy’ego CSsR.- czytamy na stronie.

 

Inicjatywa jest związana z 150 – leciem ikony MB Nieustającej Pomocy. W 1866 r. odnaleziona ikona MBNP została powierzona Redemptorystom przez bł. Piusa IX ze słowami: „Uczyńcie ją znaną całemu światu”.

 

 

Przez trzysta lat ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy była czczona w Rzymie w kościele św. Mateusza. Po zajęciu miasta przez wojska napoleońskie w 1798 r. kościół ten został zniszczony, a ikona przeniesiona do klasztoru augustianów przy kościele NMP w Posterula, gdzie umieszczono ją w prywatnej kaplicy zakonnej.

Na prośbę o. Mikołaja Maurona, przełożonego generalnego Zgromadzenia Redemptorystów, w dniu 11 grudnia 1865 r. błogosławiony papież Pius IX powierzył ikonę redemptorystom, aby przywrócili ją do publicznego kultu w kościele św. Alfonsa, który został zbudowany na miejscu dawnego kościoła św. Mateusza. Powierzając ikonę opiece o. Maurona i misjonarzy redemptorystów papież Pius IX poprosił, „by uczynili ją znaną na całym świecie”.

Po starannej renowacji, 26 kwietnia 1866 r. ikona została wniesiona w uroczystej procesji do kościoła św. Alfonsa. Od tego momentu obserwujemy stałe i ciągle rosnące nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny pod wezwaniem Nieustającej Pomocy nie tylko w Rzymie, ale także na całym świecie. – czytamy na stronie zyciezakonne.pl

 

Za: Redemptor.pl/zyciezakonne.pl

 


Zmieniaj z nami muzykę chrześcijańską w Polsce!!!
Wspieraj FUNDACJĘ „CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE”:

Nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe)

Klubo -restauracja dla katolików DOCELOWO
Warszawa, ul.Marszałkowska 34/50, Warszawa (5 min. od Metro Politechnika)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *