Poczta Polska sprzedaje znaczek na 25-lecie Radia Maryja

22

Od piątku w placówkach Poczty Polskiej można kupić kopertę i znaczek wydane specjalnie z okazji 25-lecia Radia Maryja. Znaczek z wizerunkiem Maryi został przygotowany w nakładzie 360 tysięcy sztuk. Kosztuje 2 złote. Rozgłośnia założona przez ojca Tadeusza Rydzyka będzie obchodzić swój jubileusz w grudniu.

Umieszczono na nim wizerunek Maryi i napis „25-lecie Radia Maryja”. Specjalny znaczek został wydrukowany w liczbie 360 tysięcy egzemplarzy. Oprócz tego Poczta Polska wprowadziła do obiegu również okolicznościowe koperty. Znajduje się na nich już naklejony znaczek przygotowanym na jubileusz Radia i cytat z Jana Pawła II: „Cenny wkład Radia Maryja w dzieło nowej ewangelizacji buduje rodzinę Bogiem silną, wychowuje społeczeństwo, a zwłaszcza młode pokolenie, do cywilizacji miłości”.

Jak informuje Poczta Polska na swojej stronie internetowej wprowadzony do obiegu znaczek ma wartość. A odpowiadającą wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350 g emisji. Znaczek „25-lecie Radia Maryja”. Wydrukowano go techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie znaczka 43 x 31,25 mm, w nakładzie 360 000 sztuk. Arkusz zawiera 50 znaczków. Autorem projektu jest Marzanna Dąbrowska.

Radio Maryja / Poczta Polska

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *