Pasja na DVD w nowym Gościu Niedzielnym!

plyta_pasja

 

Najnowszy „Gość Niedzielny” dostępny jest z filmem „Pasja”, głośną produkcją Mela Gibsona. Oprócz tego niezwykle realistycznego obrazu Męki Pańskiej w „Gościu” zamieszczamy także rozważania na temat tego, co stało się na Golgocie dwa tysiące lat temu.- czytamy na gosc.pl

 

To nie jest zwykły film. Oglądając go ma się wrażenie, że uczestniczy się w misterium, które rozegrało się ponad dwa tysiące lat temu. Film przybliża nas do tych wydarzeń realizmem cierpień Jezusa, który wziął na siebie więcej niż człowiek może wytrzymać. Jednak równie bolesne, a czasem i bardziej są rany duchowe. One także należą do tajemnicy krzyża. Twórcy filmu również zadbali o ten duchowy wymiar.- czytamy w zapowiedzi filmu.

 

Pasja to film o ostatnich 12 godzinach z życia Jezusa z Nazaretu. Zaczyna się w Ogrodzie Getsemani, w którym Jezus modli się po Ostatniej Wieczerzy. Opiera się pokusom Szatana. Zdradzony przez Judasza Iskariotę, zostaje aresztowany, zabrany do Jerozolimy, gdzie arcykapłani oskarżają go o bluźnierstwo i skazują na śmierć.

Scenariusz Pasji został stworzony przez Mela Gibsona i Benedicta Fitzgeralda na podstawie przekazów z Ewangelii św. Mateusza, Marka, Łukasza i Jana.
Wszystkie postaci w filmie posługują się językami, jakimi porozumiewano się w tamtych czasach: Żydzi, w tym Jezus i apostołowie, mówią po aramejsku, Rzymianie – „uliczną łaciną”. Greka, która była w powszechnym użyciu pośród ówczesnej inteligencji, nie odegrała tu szczególnej roli.
„Pasja” była filmowana we Włoszech, w dwóch miejscach: w pięknym mieście Matera w południowym regionie Basilicata, nieopodal miejsca, gdzie Pier Paolo Pasolini kręcił w 1965 „Ewangelię wg św. Mateusza” oraz w wytwórni Cincecitta na przedmieściach Rzymu. W Cincecitta Studios powstała gigantyczna scenografia, której autorami byli Francesco Frigeri i Carlo Gervasi. Skonstruowano wielki kompleks składający się ze świątyni, w której kapłani sądzą Jezusa, dziedzińca przed pałacem Piłata i miejsca chłosty.

 

Więcej dobrych, religijnych  filmów ? Wejdź na www.chrzescijanskiegranie.pl

Za:

http://gosc.pl/doc/2394321.Pasja-wedlug-Ducha /

http://www.chrzescijanskiegranie.pl/pl/p/Pasja-rez.Mel-Gibson/192

 

Foto:

Gość Niedzielny

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *