Orszak Trzech Króli 2015 na falach Radia Warszawa

orszak

 

Już 6 stycznia 2015 r. od godz. 12.10 Radio Warszawa zaprasza na wspólne kolędowanie na falach rozgłośni.Wspólne kolędowanie odbędzie się zarówno w Radiu jak i w Orszaku.

 

„Te same kolędy, to samo wykonanie. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w kolędowaniu na Orszaku ustaw radio na 106,2 FM” – zapraszają organizatorzy.

 

Zobacz: Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli w Radiu Warszawa

 

ORSZAK TRZECH KRÓLI W WARSZAWIE

 

Centralny Orszak Trzech Króli w Warszawie, zrzeszający organizatorów i uczestników z całej Warszawy oraz okolic, wyruszy tradycyjnie po godzinie 12, z Placu Zamkowego, po modlitwie „Anioł Pański” pod przewodnictwem metropolity warszawskiego arcybiskupa Kazimierza Nycza. Od około godziny 11.00, na trasie Orszaku (ul. Krakowskie Przedmieście i ul. Królewskiej) oraz na Pl. Piłsudskiego, będzie można oglądać sceny, przygotowane przez 15 warszawskich szkół. Osiem scen przedstawiających wydarzenia opisane w Ewangelii: „Edykt Cezara Augusta”, „Dwór Heroda”, „Gospoda”, „Diabelskie Igraszki”, „Walka dobrych aniołów ze złymi diabłami”, „Szałas Pasterzy”, „Brama do Nieba” i „Stajenka”.
Orszak dotrze do Stajenki usytuowanej na Placu Piłsudskiego, tym razem ulicą Królewską, aby pokłonić się Dzieciątku i złożyć niesione dary. Po pokłonie zostanie odczytana Ewangelia. Następnie na Placu Piłsudskiego odbędzie się koncert kolęd. Wspólne kolędowanie na pl. Piłsudskiego będzie trwało do godziny 15.

 

Na placu Piłsudskiego znajdzie się namiot informacyjny oraz Wolontariusze, którzy będą przybliżać organizację Światowych Dni Młodzieży w Polsce.

 

Praski Orszak Trzech Króli, który przejdzie ulicami dzielnicy Targówek, na terenie diecezji Warszawsko-Praskiej i rozpocznie się o godzinie 13.30. Początek nastąpi przed Domem Kultury Świt (ul. Wysockiego 11). Następnie Orszak przejdzie ulicą Bartniczą, przetnie ul. Rembielińską i zakończy swoją trasę w Parku Bródnowskim, gdzie będzie usytuowana główna scena. Przy scenie zostanie przygotowana żywa Stajenka ze zwierzętami. Na trasie Orszaku zostanie rozmieszczonych 6 mansjonów, czyli scen. Obsadę aktorską mansjonów stanowią uczniowie, rodzice i nauczyciele szkół publicznych z Targówka, a także grupy aktorskie działające po prawej stronie Warszawy – Teatr Nauczycielski, Teatr Rodzicielski. Całość aktywnie wspiera Dom Kultury Świt. W trakcie przejścia Orszaków w wielu miejscach, będą śpiewane kolędy przez liczne chóry zaproszone do współpracy. Do organizacji i ubogacenia Orszaku włączyły się także wspólnoty parafialne ze szczególnym, uwzględnieniem parafii Matki Bożej Różańcowej, św. Marii Magdaleny, św. Siostry Faustyny – wszystkie z Bródna, a także Świętej Rodziny z Zacisza. Orszak odbędzie się pod patronatem i dzięki dużemu wsparciu Burmistrza Dzielnicy Targówek. Do patronatu nad Orszakiem, został zaproszony również Arcybiskup Diecezji Praskiej.
Poza mieszkańcami Targówka, kolejnej lokalnej wspólnoty, która miała potrzebę zorganizowania Orszaku, swoimi siłami, na swoim terenie. Od kilku lat Orszak Trzech Króli jest organizowany w Płońsku, Łomiankach, Baniosze, Ożarowie Mazowieckim, Kozienicach, Szymanowie, Pruszkowie, Mińsku Mazowieckim, Kutnie, a w tym roku pójdzie również po raz pierwszy w Nadarzynie i Górze Kalwarii.
Zapraszamy wszystkich do przyłączenia się i aktywnego uczestnictwa w Święcie Objawienia Pańskiego. Zachęcamy również do udziału w Konkursach zorganizowanych przez Fundację Orszak Trzech Króli.

 

Za: Orszak

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *