Nasz Dziennik ma 17 lat!

Nasz dziennik - logo„Nasz Dziennik” jest jednym z dzieł powstałych przy Radiu Maryja. Pierwszy numer jedynego ogólnopolskiego pisma o profilu katolicko-patriotycznym ukazał się 29. stycznia 1998 r. Obecnie gazeta poza formatem papierowym jest dostępna także w wersji elektronicznej i na portalu internetowym.

Halina Szydełko, prezes Akcji Katolickiej w Polsce, zwraca uwagę, że „Nasz Dziennik” odgrywa ważną rolę w kształtowaniu świadomości Polaków. Daje głos tym środowiskom, które nie mogą się wypowiadać na istotne tematy w tzw. mediach głównego nurtu – zauważa.

– Nasz Dziennik jest tym pismem, na łamach którego możemy wypowiadać się w obronie życia, w obronie praw rodziny, wartości chrześcijańskich. Ważne jest, aby docierał on do jak najszerszej grupy odbiorców, by ten światopogląd, sposób myślenia przyjmowało jak najwięcej odbiorców. Mamy kolejną rocznicę powstania tego pisma. Myślę, że to, czego należałoby życzyć twórcom, to jak największego nakładu, aby kształtowanie świadomości ludzi przebiegało w Duchu Chrześcijańskim – mówi Halina Szydełko.

Na łamach „Naszego Dziennika” codziennie ukazują się ciekawe artykuły nt. polityki, kultury, gospodarki, wiary, religii, historii i przyszłości. W swojej pracy redaktorzy kierują się mottem: Veritatis splendor (Blask prawdy).

Nasz Dziennik to jedno z dzieł powstałych przy Radiu Maryja z inicjatywy o. Tadeusza Rydzyka CSsR, dyrektora toruńskiej rozgłośni. W 2008 r. Nasz Dziennik, Radio Maryja i TV Trwam zostały uhonorowane Medalem “Milito pro Christo” (“Walczę dla Chrystusa”). Odznaczenie to jest przyznawane przez Ordynariat Polowy Wojska Polskiego za bezkompromisową obronę prawdy, szerzenie postaw patriotycznych, upowszechnianie nauczania św. Jana Pawła II, a także za promowanie kultury i tradycji Wojska Polskiego.

Radio Maryja / Nasz Dziennik

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *