Najstarszy Festiwal Muzyki Gospel w Gniewie już w sierpniu!

plakat_2016ma_y_strona

 

W połowie sierpnia 2016 r.(od 10 do 15) Stowarzyszenie Gospel organizuje już XX Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gospel Camp Meeting Gniew 2016. W tym roku na wydarzeniu zagrają m.in. Skaldowie, Gospel Rain, Ira, Lumen czy Debiut 2016 – zespół Muode Koty. Podobnie jak w ubiegłym roku odbędą się jedne z największych warsztatów muzyki gospel w Polsce. Informacje i zapisy są dostępne na stronie: www.gospel-festiwal.pl  – podaje serwis www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Warsztaty Gospel na Zamku w Gniewie dla dzieci, młodzieży i dorosłych odbędą się w trakcie trwania festiwalu od 10 do 15 sierpnia 2016 r. Zajęcia poprowadzą: Wayne Ellington, Peter Steinving,Gabriela Gąsior i Piotr Pawlicki,a zagra zespół Holy Noiz. Koszt uczestnictwa to 160 zł (w tym 3 posiłki). Warsztaty zakończą się koncertem finałowy – 15 sierpnia na Wzgórzu Zamkowym.

 

PROGRAM FESTIWALU GOSPEL
12 sierpnia

The Willows Revival Singers,

Gospel Rain,

Maryla Rodowicz

 

13 sierpnia

Muode Koty

Pop-oratorium Miłosierdzie Boże,

Skaldowie,

BiGS – Black International Gospel Singers

 

14 sierpnia

Jazz Band Ball Orchestra & Stanley Breckenridge,

Anna Szarmach w programie Natalie Cole,

IRA

 

15 sierpnia

-chór dzieci

-chór młodzieży

Ray Wilson & Genesis Classic Orchestra

 


Bez wątpliwości Festiwal Gospel, przez te wszystkie lata wypracował swoją markę, stając się jedną z wizytówek Pomorza oraz jedną  z najważniejszych imprez kulturalnych w kraju. Oryginalność i niecodzienność przedsięwzięcie to zawdzięcza tysiącom młodych ludzi, zjeżdżającym corocznie na Festiwal o ciekawej formule, wzorowanej na amerykańskich „camp meeting” oraz wzbogaconej przez udział profesjonalnych wykonawców tego gatunku  z różnych stron świata, np.  z USA, Finlandii, Danii, Anglii, Austrii, Norwegii, Niemiec.

 

Patronem medialnym wydarzenia jest serwis www.chrzescijanskiegranie.pl

 

 

 

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *