Michał Kondrat nakręci film o św.Maksymilianie Kolbe

 

Film o Maksymilianie Maria Kolbe

Już tylko tydzień pozostał do rozpoczęcia zdjęć do filmu o św. Maksymilianie. Pierwszy klaps padnie w miejscu męczeńskiej śmierci zakonnika – Auschwitz-Birkenau. Koszt realizacji tego projektu został obliczony na 700 tys. zł. Reżyserem filmu jest Michał Kondrat twórca dokumentówJak pokonać szatana i „Matteo”.

 

Film ma charakter społeczny, a w celu zebrania funduszy powołana została Fundacja Filmowa im. św. Maksymiliana Kolbe. Patronat nad ekranizacją objął zakon oo. Franciszkanów OFM Conv. Twórcy filmu planują odwiedzić: Japonię, Włochy, Białoruś i Ukrainę. Zdjęcia będą realizowane także w założonym przez o. Maksymiliana Niepokalanowie.

 

Reżyserem filmu jest Michał Kondrat, twórca dokumentówJak pokonać szatana i „Matteo”. Zafascynowany postacią zakonnika, który wyprzedził swoją epokę, pokonał granice, a w końcu oddał życie za współwięźnia w Auschwitz, postanowił udać się jego tropem, aż do dalekiej Japonii. Co ciekawe, pierwsze znaki działania o. Maksymiliana pojawiły się podczas pracy nad realizacją filmu „Jak pokonać szatana”. To właśnie w tym czasie św. Maksymilian przypomniał o sobie w sposób niepodważalny.

Więcej informacji na stronie: kolbe.org.pl

Więcej dobrych filmów szukaj na www.chrzescijanskiegranie.pl

 

Wesprzyj film:

FUNDACJA FILMOWA IM. ŚW. MAKSYMILIANA KOLBE

ul. Dymińska 9
01-519 Warszawa
NR KONTA BANKOWEGO 66 1090 1694 0000 0001 3028 7919

Tel. 22 291 55 15 lub 22 291 55 16

 

Za: KONDRAT -MEDIA

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *