Komedia romantyczna w duchu chrześcijańskim – Old Fashioned w kinach od 23 czerwca

 

„W miłości nie chodzi o szukanie jej, ale o stawanie się nią” – to zdanie usłyszymy w filmie Old Fashioned. Trudno o bardziej trafne określenie budowania związku opartego na wartościach. Czas, wytrwałość, skupienie się na cechach osobowości partnera powinno być kluczem do sukcesu. Bo czy pary, które swoją znajomość zaczynają od seksu, będą potrafiły zbudować trwały związek oparty na miłości i szacunku? Czy takie zasady retro mają szansę we współczesnym świecie? Ile trzeba mieć w sobie siły, by pozostać wiernym własnym zasadom? Już 23 czerwca na ekrany polskich kin wchodzi amerykańska produkcja Old Fashioned – pięknie sfilmowana, głęboka opowieść o miłości, czystości przedmałżeńskiej i chrześcijańskich wartościach. Partnerem filmu jest klubo-restauracja DOCELOWO.

 

Zdecydowana większość filmów – od komedii po dramaty – zawiera wątek miłosny. Czy potrafimy wśród nich wskazać tytuły, w których zabrakło sceny łóżkowej? Choć naturalnym stało się, że w kinie pojawiają się „momenty” podkręcające widownię, wiele osób czeka na filmy, które zamiast epatowania cielesnością, niosą za sobą wartości. Jednocześnie, niektóre pary chcąc żyć w zgodzie z wiarą, podejmują ważną życiowo decyzję i stawiają na czystość przedmałżeńską. Nie mają jednak dostępu do wielu propozycji kinowych ukierunkowanych na wzbogacenie ducha i tym samym bohaterów, z którymi mogą się utożsamiać. W amerykańskiej produkcji Old Fashioned mają szansę znaleźć takie wzorce. Reżyser Rik Swartzwelder zaprasza widzów do świata uczuć i wartości. Świata, w którym wszystko ma swój czas, także ślub i seks. Właśnie w takiej kolejności. Czy warto czekać do ślubu?

 

Dean Busby z Brigham Young University’s School of Family Life przeprowadził badania na 2035 parach, które zachowywały czystość aż do ślubu i parach, które nie wyznawały takich wartości. Wyniki pokazały, że warto czekać do przysięgi małżeńskiej, ponieważ mogli się oni pochwalić tym, że mają:

• o 22% stabilniejsze relacje,

• o 20% bardziej satysfakcjonujący związek,

• o 12% lepszą komunikację z partnerem

• i… aż o 15% wyższą satysfakcję z seksu.

 

Miłość w stylu retro

 

Historię kobiety i mężczyzny, którzy zakochują się w sobie w atmosferze szacunku, uczciwości i poszanowania wartości tej drugiej osoby można nazwać „staromodną”, ale nadal chodzi o miłość, której w głębi serca wszyscy pragniemy. Old Fashioned to film oparty na chrześcijańskiej moralności, ale nie moralizatorski. Reżyser Rik Swartzwelder dołożył starań, aby w zrównoważony sposób pokazać cechy chrześcijańskie, z którymi młody człowiek stara się funkcjonować w zróżnicowanym społeczeństwie, zniechęcającym do takich wartości jak: czystość, skromność czy wierność.

 

 

Old Fashioned to historia Clay’a Walsha (Rik Swartzwelder), który porzucił beztroską hulankę, by prowadzić sklep z antykami. Na jego drodze staje Amber Henson (Elizabeth Ann Roberts), która uciekając od trudnej przeszłości, pojawia się w miasteczku i wynajmuje mieszkanie nad jego sklepem. Spotkanie tych dwoje wywraca świat do góry nogami, lecz bolesne doświadczenia nakazują im trzymać się od siebie z daleka. Dwie zranione dusze, które mają za sobą pierwsze zakochania i tak zwany okres„burzy i naporu”, starają się zakochać tym razem na zawsze. Czy Clay wyjdzie poza mur zasad, który wokół siebie zbudował, a ona przezwycięży lęki i rany z przeszłości? – Chciałem opowiedzieć historię miłosną, która poważnie traktuje chrześcijańskie zasady i wartości, a przy tym zainspiruje widzów do przemyśleń w oparciu o rozmowy bohaterów, o miłości i relacji między dwojgiem doświadczonych życiem ludzi – powiedział Rik Swartzwelder, autor scenariusza, reżyser, współproducent i odtwórca głównej roli w filmie.

 

Film Old Fashioned miał swoją amerykańską premierę w zbliżonym czasie, co Pięćdziesiąt twarzy Greya, stawiając w jednym narożniku wypełnioną erotyzmem opowieść o studentce literatury, poznającej mroczne pragnienia milionera, a w drugim – historię dwóch dusz, znużonych miłosnymi podbojami, które odkrywają romantyzm na nowo. Amerykańska premiera Old Fashioned pobiła rekord w box office jako największy weekend otwarcia wśród filmów opartych na wierze, wchodząc początkowo na mniej niż 300 ekranów kinowych. Film doczekał się dwóch książek opartych na jego scenariuszu, w tym The Old Fashioned Way – Reclaiming the Lost Art of Romance, poświęconej miłości, randkom i związkom, autorstwa Ginger Kolbaba.

 

Film Old Fashioned wejdzie na ekrany polskich kin studyjnych 23 czerwca 2017 r., w dystrybucji firmy Kondrat-Media.

 

FILM „OLD FASHIONED”

opis filmu Old Fashioned to historia Clay’a Walsha (Rik Swartzwelder), który porzucił beztroską hulankę, by prowadzić sklep z antykami. Na jego drodze staje Amber Henson (Elizabeth Ann Roberts), która uciekając od trudnej przeszłości, pojawia się w miasteczku i wynajmuje mieszkanie nad jego sklepem. Spotkanie tych dwoje wywraca świat do góry nogami, lecz bolesne doświadczenia nakazują im trzymać się od siebie z daleka.

 

gatunek: dramat obyczajowy, romans

kraj prod. USA

język: angielski, polskie napisy

reżyseria: Rik Swartzwelder

scenariusz: Rik Swartzwelder

producenci: Nathan Nazario, Dave DeBorde, Nini Hadjis, Rik Swartzwelder, William K Baker, Stephen

Campanella

produkcja: Skoche Films, Motion Picture Pro Studios

czas projekcji: 115 minut

premiera: 18 września 2014 (Temecula Valley, USA)

USA: 6 lutego 2015

Polska: 23 czerwca 2017

strona PL: www.old-fashioned.pl

Facebook: www.facebook.com/OldFashionedPolska/

 

dystrybucja PL: Kondrat-Media www.kondrat-media.pl

obsada: Elizabeth Ann Roberts (Zabójcze umysły, Southland, Dr House, Kości, CSI), Rik Swartzwelder

(The Least of These, War Prayer), Dorothy Silver (Skazani na Shawshank, Przepowiednia), Tyler

Więcej informacji: film@hellopr.pl, Monika Wlaźniak: +48 503 152 963 Katarzyna Kielar: +48 608 616 990

Hollinger (Black Dog, Red Dog; Trust Me, I’m a Lifeguard; Przepraszam, że żyję), LeJon Woods

(Tylko teraz), Nini Hadjis, Maryann Nagel (Miłość znajdzie cię wszędzie: Valentine, Epicentrum),

Joseph Bonamico, Lindsay Heath, Anne Marie Nestor,

 

WSPIERAJ FUNDACJĘ CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE, WSPIERAJ FESTIWAL CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE!

JUŻ DZISIAJ MOŻNA WESPRZEĆ ORGANIZACJĘ VII FESTIWALU CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE POPRZEZ WPŁATY NA NASZE KONTO: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909, FUNDACJA „CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE”, UL.DEWAJTIS 3, 01-815 WARSZAWA (TYTUŁEM: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE). ZA WSZELKI DAR SERCA DZIĘKUJEMY!

INFORMACJE O FESTIWALU BĘDZIE MOŻNA ZNALEŹĆ NA STRONIE WWW.FESTIWAL.CHRZESCIJANSKIEGRANIE.PL FESTIWAL CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE ODBĘDZIE SIĘ 26 LISTOPADA W WARSZAWIE. WYSTĄPIĄ: GOSPEL RAIN, MUODE KOTY, PLAY & PRAY, TOMASZ JASIŃSKI MUSIC ORAZ ZESPOŁY BIORĄCE UDZIAŁ W KONCERCIE PREMIERY 2017. WYDARZENIE ROZPOCZNIE EUCHARYSTIA NA ARENIE URSYNÓW. ZAPRASZAMY NA WIELKIE UWIELBIENIE PANA BOGA.

 

Zmieniaj z nami muzykę chrześcijańską w Polsce!!!
Wspieraj FUNDACJĘ „CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE”:

Nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909

(TYTUŁEM: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE)

WWW.FUNDACJA.CHRZESCIJANSKIEGRANIE.PL

 

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *