Katolickie Radio eR kończy nadawanie

 

Czterdzieści dni – i sześć niedziel – będzie jeszcze nadawać lubelskie Radio eR. Metropolita Lubelski arcybiskup Stanisław Budzik w liście pasterskim na Wielki Post zapowiedział, że od nadchodzących Świąt Wielkanocnych na częstotliwości 87,9 MHz nadawać będzie Radio Plus Lublin.

W trakcie całodziennego programu, wspólnego dla wszystkich zrzeszonych rozgłośni diecezjalnych, będą przekazywane także nasze wiadomości lokalne. Natomiast w godzinach 16:00-20:00 nadawany będzie diecezjalny program informacyjno-publicystyczny w całości poświęcony tematyce lokalnej, najważniejszym sprawom regionu i tematom związanym z życiem religijnym mieszkańców naszej archidiecezji – napisał. List odczytany zostanie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych.

To już trzecie podejście do sieci Plus w wykonaniu lubelskiej rozgłośni, choć na 87,9 MHz przygotowywany w Warszawie program nadawany był tylko raz – od 1 września 1998 roku do 1 października 2005 roku. Pięć lat później, 17 listopada 2010 roku Archidiecezja Lubelska wystąpiła z wnioskiem do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przywrócenie nazwy Radio Plus Lublin – na co KRRiT wyraziła zgodę 17 grudnia tego samego roku – jednak, z uwagi na trwające wówczas zawirowania wokół sieci, zmiana nie została wprowadzona na antenie i 22 lutego 2012 roku Rada ponownie wpisała do koncesji nazwę Radio eR. Poniżej oświadczenie:

Umiłowani Diecezjanie!

Radość zbawienia głosi od 23 lat nasze archidiecezjalne radio, które w przeszłości podejmowało różne formy współpracy z innymi rozgłośniami. Przez pewien czas stanowiło część ogólnopolskiej sieci Radia Plus. Ostatnio podjęliśmy decyzję, aby na nowo podjąć współpracę z ośrodkami diecezjalnymi w Polsce, które włączyły się w proces tworzenia sieci rozgłośni katolickich pod nazwą Radio Plus.

Dlatego pragnę poinformować, że od nadchodzących Świąt Wielkanocnych na dotychczasowej częstotliwości (87,9 FM) rozpocznie emisję Radio Plus Lublin. W trakcie całodziennego programu, wspólnego dla wszystkich zrzeszonych rozgłośni diecezjalnych, będą przekazywane także nasze wiadomości lokalne. Natomiast w godzinach 1600–2000 nadawany będzie diecezjalny program informacyjno-publicystyczny, w całości poświęcony tematyce lokalnej, najważniejszym sprawom regionu i tematom związanym z życiem religijnym mieszkańców naszej archidiecezji.

Przy tej okazji pragnę wyrazić wdzięczność wszystkim osobom, które przez lata kształtowały przekaz naszej diecezjalnej rozgłośni, budując w ten sposób autentyczną kulturę spotkania. Mam nadzieję, że nowy etap obecności radia, tworzonego przez część dotychczasowych pracowników, stanie się narzędziem „rozmowy ze współczesnym człowiekiem, prowadząc go na spotkanie z Chrystusem” (Papież Franciszek, Orędzie na 48 Dzień Środków Społecznego Przekazu 2014).

Na obfite owoce czasu łaski i radości z odnalezionego zbawienia wszystkim z serca błogosławię.

Wasz biskup Stanisław Budzik.

http://archidiecezjalubelska.pl/blog/list-pasterski-metropolity-lubelskiego-na-wielki-post-2017-r/

 

 

Archidiecezja Lubelska zawarła umowę z Porozumieniem Radiowym Plus (Grupa Radiowa Time) na wejście do sieci Radia Plus. Lubelskie Radio eR po uzyskaniu zgody Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zmieni nazwę na Radio Plus Lublin.

 

Współpraca obejmuje udostępnienie krajowych serwisów informacyjnych, elementów programu sieciowego oraz formatu muzycznego Radia Plus („Przeboje z nutą nostalgii”). Jednocześnie stacja nie rezygnuje z silnej oferty lokalnych programów. Radio Plus Lublin nadawać będzie serwisy lokalne w ciągu całego dnia a w godzinach 16.00-20.00 na antenie stacji emitowany będzie własny program informacyjno-publicystyczny, poświęcony w całości tematyce lokalnej, najważniejszym sprawom regionu i tematom związanym z życiem religijnym mieszkańców Archidiecezji Lubelskiej.

 

Radio Plus to sieć diecezjalnych rozgłośni lokalnych, prezentujących muzykę z lat 60., 70., 80. i 90. Oferuje słuchaczom nie tylko rozrywkę, ale także programy o charakterze społeczno-religijnym i publicystycznym. Od kwietnia 2013 roku Grupa Radiowa Time odpowiada za programowanie sieci Radia Plus, współtworzonej ze stacjami diecezjalnymi współpracującymi z Grupą Eurozet.

 

Radia Plus można słuchać w następujących miastach i regionach: Bydgoszcz, Gdańsk, Głogów, Gniezno, Gorzów Wlkp., Gryfice, Koszalin, Kraków, Podhale, Legnica, Lipiany, Łódź, Olsztyn, Radom, Szczecin, Warszawa, Zielona Góra.

 

Za: Radio Polska

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *