Kanał Religia.tv zakończył nadawanie

Koniec Religia.tvZgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w nocy z 31 stycznia na 1 lutego br. kanał Religia.tv zakończył nadawanie. Jak informuje nadawca „Jeszcze do końca lutego zapraszamy na www.religia.tv, gdzie można oglądać programy naszej produkcji.”

Religia.tv zainaugurowała swoją działalność na antenie w październiku 2007 roku w ramach ITI Neovision Sp. z o.o. Od grudnia 2009 roku funkcjonuje w Grupie ITI samodzielnie, jako Telewizja Religia Sp. z o. o.

Kanał religia.tv nadawał całodobowo, 7 dni w tygodniu. Stacja  docierała do 8.3 miliona odbiorców poprzez platformę cyfrową nc+, Cyfrowy Polsat i Orange TV oraz wybranych sieci kablowych i IPTV w Polsce. Kanał mogli oglądać również widzowie poza granicami kraju – w Stanach Zjednoczonych i Holandii.

Dyrektorem kanału był ks. Kazimierz Sowa, dziennikarz i publicysta współpracujący z czołowymi dziennikami i tygodnikami opinii, autor i prowadzący programów „Bez kadzidła”, „Słownik języka boskiego”, „Własność to wartość”, „Etyka w biznesie” i „Moralność i Etyka czasów kryzysu”. W 2009 roku otrzymał Nagrodę „Ślad” im. bp. Jana Chrapka za „stworzenie nowoczesnego medium poświęconego religiom, kulturze i wartościom duchowym”.

Powodem zakończenia nadawania kanału było nieosiągnięcie zadowalających dla nadawcy wyników rentowności i oglądalności przez Religia.tv. Archiwum stacji przejęła Grupa TVN, która umieści je w internetowym serwisie Player.

za: KMDM.pl / Religia.tv

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *