Jedno serce Stolicy – Uwielbienie Warszawy 2015 // patronat

 

Uwielbienie Warszawy 2015Jedno serce i jeden głos uwielbienia – już 16 kwietnia 2015 roku o 20.30 w warszawskim kościele Najświętszego Zbawiciela cała Warszawa będzie uwielbiała Boga. „Robimy taki mały ekumenizm wewnątrz Kościoła Katolickiego. Chcemy być Jedno i chcemy, żeby to było widoczne.” – mówią organizatorzy spotkania. Zapraszają wszystkich, którzy też chcą się wspólnie modlić śpiewem.

 

Uwielbienie Warszawy odbędzie się już po raz drugi z inicjatywy zespołu EPA – Ewangelizacyjnego Projektu Artystycznego oraz Chrześcijańskiego Grania. Wspólna modlitwa i adoracja śpiewem rozpocznie się 16 kwietnia (czwartek) o 20.30 w Kościele Najświętszego Zbawiciela (ul. Marszałkowska 37).

„Wiele jest w Warszawie inicjatyw związanych z uwielbieniem. W co drugim Kościele odbywają się wieczory modlitwy prowadzone przez zespoły muzyczne. „Uwielbienie Warszawy”  wyróżnia się w jednym mały szczególe – łączy różnych ludzi z różnych środowisk, wspólnot czy ruchów. Robimy taki mały ekumenizm wewnątrz Kościoła Katolickiego. Chcemy być Jedno i chcemy, żeby to było widoczne. Łączy nas Jeden Bóg- najlepszy fundament. Chociaż każdy z nas ma inne doświadczenia to, kiedy stajemy razem, wspólnie się modląc jest między nami jedność. Pan Bóg zadba o to również 16 kwietnia. Zapraszamy gorąco do Kościoła Najświętszego Zbawiciela!”mówi Adrianna Godurowska z EPA.

Spotkanie poprowadzi ks. Dominik Chmielewski, a od strony muzycznej połączone siły wielu wspólnot warszawskich i muzyków chrześcijańskich m.in. z zespołu El Camino czy StronaB. Swoje świadectwo przekaże Magdalena Frączek – wokalistka i kompozytorka.

Uwielbienie odbędzie się w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży 2016 oraz XXI Targów Wydawców Katolickich.

Zobacz relację z poprzedniego Uwielbienia Warszawy!


Partnerzy Uwielbienia: EPA – Ewangelizacyjny Projekt ArtystycznyChrześcijańskie Granie, Stowarzyszenie Wydawców Katolickich, Warszawskie Biuro ŚDM 2016

Patroni medialni: KMDM – Klub Miłośników Dobrych Mediów, Tygodnik Idziemy Gospel Box, KSM Warszawski, Katolickie Radio Zamość,bosko.pl, Tygodnik Katolicki Niedziela, duchowy.pl

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *