Internetowe Rekolekcje Adwentowe 2017

Internetowe rekolekcje adwentowe 2017

Internetowe rekolekcje na Adwent 2017? Z tej okazji zapraszamy do odprawienia rekolekcji adwentowych, w których będziemy podążali za gwiazdą wskazującą miejsce spotkania z Jezusem – nowonarodzonym Synem Bożym. Będzie to wędrówka po naszej Ziemi Świętej, czyli naszej codzienności. Mapę tej Ziemi Świętej będziemy rysowali na bieżąco, dzień po dniu, robiąc zapiski. – czytamy na stronie domu rekolekcyjnego.

 

Internetowe rekolekcje Adwentowe 2017 składają się na:

1. PORANEK – na rozpoczęcie dnia przeczytaj krótkie wprowadzenie (składające się ze Słowa Bożego na dany dzień oraz krótkiego komentarza), w którym nazwiemy i pokażemy dzisiejszą gwiazdę. Potem poproś krótko Pana o łaskę wrażliwości na tę gwiazdę, i przez cały dzień staraj się być wyczulony właśnie na tę jedną, konkretną rzecz – gwiazdę prowadzącą.

2. POŁUDNIE – zatrzymuję się na chwilę, by podsumować pierwszą połowę dnia. Może to być małe 5-10 minut. Ta krótka refleksja ma dotyczyć tego, czy gwiazda, którą o poranku zaproponowaliśmy i którą wybrałeś, jakoś Cię prowadziła, a może wręcz przeciwnie? Czy byłeś wrażliwy na nią? A jeśli nie ona, to jaka „gwiazda” Cię prowadziła i dlaczego? Dokąd Cię doprowadziła? Co teraz czujesz? Czy radość, pokój serca, odrobina więcej miłości, wdzięczności, a może smutek, irytacja, marazm… W krótkich słowach oddaj to wszystko Panu i swoją świadomość na powrót skieruj na dzisiejszą gwiazdę.

3. WIECZÓR –zapraszamy teraz do dłuższej modlitwy, np. 15-20 minut, by spojrzeć na cały dzień w kontekście prowadzącej Cię dzisiaj gwiazdy, a także by uwielbić Boga w tym, co się dzisiaj wydarzało. Rozpocznij od podziękowania Bogu za kilka konkretnych rzeczy, jakie Cię dzisiaj spotkały: jakie dobro było Twoim udziałem? Zarówno dobro, którego doświadczyłeś (i od kogo), jak i dobro, które mogłeś komuś ofiarować. Potem znów spójrz na gwiazdę przewodnią i zadaj podobne pytania, jak te w POŁUDNIE. Uświadom sobie momenty, w których ta gwiazda znikała Ci z horyzontu. Możesz wtedy poprosić Pana, byś jutro był uważny na kolejną gwiazdę, którą On Ci daje. Byś bez zniechęcania się szedł za nią aż do groty betlejemskiej, by tam spotkać Jezusa

 

Więcej: http://e-dr.jezuici.pl/jubileuszowe-rekolekcje-adwentowe-2017/

 

 

Przygotuj się na Adwent 2017. Live z Festiwalu Chrześcijańskie Granie

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *