Festiwal Gospel w Gniewie zaskakuje… Pierwszy dzień festiwalu za nami (relacja z 11 sierpnia 2017)

 

Wczoraj w Gniewie rozpoczął się jeden z największych festiwali muzyki chrześcijańskiej w Polsce – Festiwal Muzyki Gospel. Pierwszy dzień zaskoczył. Nie tylko gorącą temperaturą, ale różnorodnością. W pierwszym dniu zobaczyliśmy kapelę założyciela TSA – Andrzeja Nowaka ZŁE PSY oraz chór z Wielkiej Brytanii: Gospel Celebratefeat. Wydarzenie jest organizowane poprzez Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Gospel już po raz 21.

 

Gospelu w Gniewie miało nie być. W ubiegłym roku ksiądz Zdzisław Ossowski zapowiadał, że 20.edycja prawdopodobnie będzie ostatnią. Jednak stało się inaczej. Władze Gniewu, Zamku, miłośnicy muzyki i przede wszystkim młodzież uczestnicząca w warsztatach Gospel nie odpuścili. Jak zaznacza ks. Ossowski dostał wiele maili i informacji, które zdecydowały, że festiwal w tym roku również ma miejsce. Byłoby wielką stratą dla polskiej muzyki, gdyby ta impreza zginęła z wakacyjnej, kulturalnej mapy Polski. A trzeba przyznać, że poziomem wydarzenie przewyższa wiele imprez ogólnopolskich ze sceny świeckiej. Festiwal w Gniewie to najwyższa półka. Znajdziemy na nim to co najciekawsze w polskiej muzyce i nie tylko.

 

Pierwszy festiwalowy dzień w Gniewie był dla wszystkich tylko rozgrzewką, tego co będzie najlepsze. Na scenie zobaczyliśmy i usłyszeliśmy rockowo- piknikowe brzmienia zespołu Andrzeja Nowaka Złe Psy. Muzyk znany z zespołu TSA rozkręcił zbierającą się pod sceną publikę. Jego charyzma i kontakt z fanami zespołu stworzyła niepowtarzalny klimat. W tekstach Nowaka słychać zarówno odniesienia do wiary ale i patriotyzmu. Nie zabrakło przebojów z ostatnich płyt m.in. urodziłem się w Polsce.

 

Rockowa publiczność świetnie bawiła z liczną grupą uczestników warsztatów muzyki Gospel (jest ich ponad 300) przy Gospel Celebratefeat. Chór z Wielkiej Brytanii pokazał, że muzyka Gospel to rzeczywiści muzyka duszy. Porywała. Miałem „ciary”. Ale to także żywioł. Nie zabrakło na finał „O Happy Day” czy podobnych z filmu „zakonnica w przebraniu”. Jedność, harmonia, która płynęła ze sceny dawała wytchnienie w ten upalny dzień. Do tego doskonałe aranżacje Holy Noiz i mocne świadectwo Colina Williamsa dopełniały całość. Mistrzostwo świata.

 

Pierwszy dzień w Gniewie charakteryzował się dobrym i strawnym przekazem zarówno dla laików ale i koneserów dobrej muzyki. Nie przeszkadzają nawet w tym ogródki piwne, które dla niektórych mogą być zgorszeniem.

 


Zmieniaj z nami muzykę chrześcijańską w Polsce!!!
 
Modlitwa, post i …. dziesięcina
 
Wspieraj nas…Wspieraj FUNDACJĘ „CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE”:

Nr konta: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909 (tytułem: darowizna na cele statutowe)

 

JUŻ DZISIAJ MOŻNA WESPRZEĆ ORGANIZACJĘ VII FESTIWALU CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE POPRZEZ WPŁATY NA NASZE KONTO: 46 1050 1012 1000 0090 3065 9909, FUNDACJA „CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE”, UL.DEWAJTIS 3, 01-815 WARSZAWA (TYTUŁEM: DAROWIZNA NA CELE STATUTOWE). ZA WSZELKI DAR SERCA DZIĘKUJEMY!

INFORMACJE O FESTIWALU BĘDZIE MOŻNA ZNALEŹĆ NA STRONIE WWW.FESTIWAL.CHRZESCIJANSKIEGRANIE.PLFESTIWAL CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE ODBĘDZIE SIĘ 26 LISTOPADA W WARSZAWIE. WYSTĄPIĄ: GOSPEL RAIN, MUODE KOTY, PLAY & PRAY, TOMASZ JASIŃSKI MUSIC ORAZ ZESPOŁY BIORĄCE UDZIAŁ W KONCERCIE PREMIERY 2017: STRONAB, ARKADIO I BEU. WYDARZENIE ROZPOCZNIE EUCHARYSTIA NA ARENIE URSYNÓW. ZAPRASZAMY NA WIELKIE UWIELBIENIE PANA BOGA.

 

Gniew: Festiwal Muzyki Gospel 2017 (10-13 sierpnia 2017)

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *