Facebook dla katolików? Nowa odsłona twojaparafia.pl

twojaparafia.pl Pierwszy w Polsce portal społecznościowy dla chrześcijan TwojaParafia.pl
powstał 17 maja 2014 roku. Czy taki facebook dla katolików ma szansę powodzenia? Twórcy wierzą, że tak. Serwis do tej pory zdobył 4,5 tys. użytkowników oraz ponad 13 tys. polubień na fb. Od 17 grudnia zmienił szatę graficzną.

 

Portal nieprzypadkowo powstał w roku kanonizacji Papieża Polaka i jest dedykowany Świętemu Janowi Pawłowi II z myślą o zaangażowaniu w dzieło szerzenia kultu Miłosierdzia Bożego. Pomysłodawcami tej inicjatywy są katolicy, w tym absolwenci KUL-u, przy wsparciu Lubelskiej Rady Zakonu Rycerzy Kolumba.

Facebook dla katolików ?

Chcieliśmy wyjść naprzeciw społeczności katolickiej, stworzyć miejsce w sieci dzięki któremu ludzie wierzący czy też poszukujący wiary będą mogli komunikować się ze sobą, zawierać nowe znajomości, wymieniać się doświadczeniami i informacjami lub po prostu wzajemnie się wspierać. Dzięki TP, użytkownicy mogą aktywnie uczestniczyć w życiu społeczności bliskiej sobie religijnie, ideowo i kulturowo, w życiu parafii, grup społecznych i religijnych, wydarzeniach oraz dyskusjach – mówi Ewa Kubeł.

Rejestracja i użytkowanie serwisu TwojaParafia.pl jest bezpłatna, a dzięki możliwości logowania przez Facebook’a i Twitter’a logowanie  zajmuje dosłownie kilka sekund. Oczywiście dostajemy również możliwość standardowej rejestracji poprzez wpisanie imienia i nazwiska oraz e-mail’a, na który przychodzi link aktywacyjny – ta forma rejestracji przebiega równie szybko i sprawnie.

Wierzymy w to, że Internet może być piątą Ewangelią, tylko trzeba go
dobrze zagospodarować, a TwojaParafia.pl stara się realizować nauczanie Ojca Świętego – deklarują twórcy portalu.

Na stronie znajdziemy wiele funkcji znanych chociażby z facebooka. Można więc dodawać posty, filmy i zdjęcia. Poznać można nowych znajomych i dodać ich do swojej grupy. Oczywiście można też „lajkować” to co użytkownicy umieszczą na swoich profilach. Poza indywidualnymi osobami, swój profil mogą zakładać także parafie. Można także dołączyć do organizowanej pielgrzymki, czy też rekolekcji.

 

twojaparafia.pl

Opnie użytkowników serwisu:

„Miejsce takie jak TwojaParafia.pl oferuje użytkownikom większą jakość treści oraz wyższą kulturę. Dzięki temu możliwe jest nawiązanie bliższych relacji między użytkownikami i zintegrowanie ich.”

„Na TwojejParafii mogę się tak naprawdę otworzyć na świat, dzielić się tym, co czuję, rozmawiać z innymi o swojej wierze i po prostu o życiu. Mam wrażenie, że publikowanie wpisów i samo to, że się tu znalazłem, zbliżyło mnie do Boga.”

„Życzę Wam i sobie, by ten portal „twojaparafia.pl” przyczynił się bardzo znacznie do integracji i prawdziwej jedności środowiska katolickiego. Czy jednak tak będzie, to zależy od każdego z nas. Ja nie decyduję za Ciebie, a Ty za mnie. Każdy wybiera sam. Dlatego składam prośbę do każdego uczestnika tego portalu. Jedną prośbę. Zadaj sobie, proszę, pytanie. Po co tu jesteś? Czy dlatego, że jest tu Ci miło, przyjemnie i tylko dlatego? Czy może jesteś tu, bo Kościół i Jego Oblubieniec Bóg to Twoje Życie i żadna przyjemność lub przykrość nie odbierze Ci tego pragnienia, silniejszego niż wszystko inne, by trwać, na zawsze trwać w Twoim miejscu, odwiecznie wybranym Twoim miejscu, w Najświętszym Sercu…” – pisze Maciek

„Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Jest i na poważnie i na wesoło. Są zdjęcia, filmy, modlitwy. Można podyskutować i można uzyskać pomoc w potrzebie”

„Jakby ktoś z Was chciał porozmawiać piszcie. Zawsze razem łatwiej znaleźć rozwiązanie i poradzić sobie z problemem” – oferuje się Ewa

za: ms / mat.prasowe

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *